Volvo'nun Elektrikli Otomobil Markası Polestar, Tesla Model Y Rakibi Yeni SUV'unu Tanıttı

7
5
2
0
0
Polestar, "3" ismini verdiği elektrikli SUV modelini tanıttı. Sadeliği ön plana çıkaran otomobil, tasarım anlamında da teknik özellik anlamında da hiç fena değil. Türkiye'ye gelmesi beklenmeyen SUV, an itibarıyla ön siparişe açılmış durumda.

Otomobil devi Volvo çatısı altında çalışmalarını sürdüren Polestar, düzenlediği bir etkinlikte "3" ismini verdiği yeni SUV modelini tanıttı. Tamamen elektrikli yapıda olan SUV, fazlasıyla dikkat çekici bir tasarıma sahip. Üstelik elektrikli SUV'un teknik detayları da hiç fena değil. Gelin hep birlikte bu SUV'a yakından bakalım.

Polestar 3, oldukça ince bir şekilde dizayn edilmiş şerit LED far tasarımına sahip. Bu tasarım, tamamen kapalı ızgara ile bütünleştirilmiş durumda. Bununla birlikte; arka kısma baktığımızda da bagajı tamamen kaplayan incecik arka aydınlatmayı görüyoruz. 

Karşınızda 2023 Polestar 3

Polestar 3

Eğer hem şıklığı hem de sadeliği arıyorsanız, Polestar 3'ün aradığınız şey olduğunu söyleyebiliriz. Zira aracın iç kısmına baktığımızda aşırı sade bir görünümle karşılaşıyoruz. Küçük bir dijital gösterge ekranına sahip olan SUV, 14,5 inç büyüklüğünde dikey yerleştirilmiş bir bilgi-eğlence ekranına sahip. Doğrudan Android işletim sistemiyle çalışan bu ekran, Google'ın tüm hizmetlerini sunuyor. Ayrıca kablosuz Apple CarPlay desteği de bu ekranla sunuluyor. Bu arada; SUV'un içerisinde 25 hoparlörlü Bowers & Wilkins ses sistemi olduğunu da söyleyelim.

SUV

Polestar 3'ün teknik detayları da fena değil. Bu araçta kullanılan iki elektrik motoru, 489 beygir gücü ve 840 Nm tork değerine sahip. Ancak tüketiciye sunulan opsiyonel "Performance" paketi tercih edilirse 517 beygir gücü ve 910 Nm tork değerine de ulaşılabiliyor. Standart motorun 0-100 km/sa hızlanmasının 4,9 saniye, Performance motorun 0-100 km/sa hızlanmasının ise 4,5 saniye olduğunu belirtelim.

polestar

Araçta 110 kWh'lık batarya paketi bulunuyor. 250 kW DC hızlı şarj desteğine sahip olan batarya, 30 dakikada yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar şarj olabiliyor. Polestar 3, EPA standartlarına göre yaklaşık 500 kilometre menzile sahip olan bir otomobil.

elektrikli suv

Polestar'ın yeni elektrikli SUV modeli, an itibarıyla ön siparişe açılmış durumda. Ancak bu aracı ön sipariş veren bir tüketici, 2023'ün ilerleyen dönemlerine kadar beklemek durumunda olacak. Aracın başlangıç fiyatı ise 85.300 dolardan başlıyor.

Kaynak : https://www.autoblog.com/2022/10/12/2024-polestar-3-reveal/
7
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
5
2
0
0