Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri - 2020

25
12
5
4
0
Günümüz PC ve konsol dünyasının en geniş çaplı korsan temasına sahip olan oyunu Sea of Thieves, çoklu oyunculu olarak korsan olmanın heyecanını hissedebileceğiniz nadir yapımlardan. Bu içeriğimizde; Sea of Thieves sistem gereksinimleri nedir ve Sea of Thieves oynayabileceğiniz bir bilgisayar size ne kadara mâl olur, yakından bakıyoruz.

2017 yılının E3 fuarında Xbox tarafından tanıtılan, Rare tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından dağıtılan Sea of Thieves, korsan temalı bir açık dünya rol yapma ve aksiyon oyunu. Korsan temalı açık dünya oyunlarının şu an en büyüğü olan Sea of Thieves’e birçoğumuz ülkemizde satılan Xbox One kutularından aşinayız.

Bir süredir Xbox One satın alınlara en çok verilen oyun olan Sea of Thieves, bir korsan yaşantısının yanında getirdiği her şeyi; geniş açık dünyası ve oyuna hakim olan rol yapma mekanikleriyle birlikte oyuncuya yaşatmaya çalışıyor. Peki “Sea of Thieves sistem gereksinimleri nelerdir?” ve Sea of Thieves oynayabileceğiniz bir bilgisayar ne kadara mâl oluyor, gelin hep beraber yakından bakalım.

sea of thieves sistem gereksinimleri

Sea of Thieves sistem gereksinimleri:

 • Minimum:
  • İşlemci: Intel Q9450 2,6 GHz veya AMD Phenom II X6 3,3 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 veya AMD Radeon 7750
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • Önerilen:
  • İşlemci: Intel i5 4690 3,5 GHz veya AMD FX-8150 3,6 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 veya AMD Radeon R9 380x
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)

Minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine baktığımızda Sea of Thieves, nispeten orta ve düşük segment özelliklere sahip bilgisayarlarda çalışabilen bir oyun. Özellikle düşük bütçeli oyuncuların dikkatini çeken Sea of Thieves’i oynamak için bugün bir bilgisayar toplamak istesek bize ne kadara mâl olur gelin birlikte inceleyelim.

Sea of Thieves oynayabileceğiniz bir bilgisayarın fiyatı ne kadar?

sea of thieves sistem gereksinimleri

Sea of Thieves oynamak için öncelikle olarak laptop pazarına yönelirseniz, 3-4 bin lira bandında genellikle dâhili ekran kartı kullanan iş istasyonu bilgisayarlarla karşılaşıyorsunuz. Hem Sea of Thieves oynamak hem de diğer oyunlara da ufak ufak göz atmak isterseniz 5-6 bin lira bandına kadar çıkmanız gerekiyor.

5-6 bin lira aralığında ise alınabilecek en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarlarından biri de Acer Nitro 5 olarak karşımıza çıkıyor. Acer Nitro 5’in başlangıç modeli ise ortalama olarak 5.700 liradan başlıyor ve 9. nesil Intel i5 işlemci, GTX 1050 ekran kartı ve 256 GB SSD depolama alanı gibi özellikler sunuyor.

sea of thieves sistem gereksinimleri

Hem Sea of Thieves’i sıkıntısız oynamak hem de nispeten yeni oyunlara bir göz atmak için bilgisayar toplamak isterseniz de en uygun fiyatlı çözüm Vega ekran kartlı bir Ryzen APU sistem toplamak olacaktır. Ryzen 3 3200g işlemcisine sahip ortalama bir APU sistem toplamak ise 1920 x 1080p monitör ile beraber 3.500-4.000 lira aralığında bir fiyata mâl oluyor.

Tabii ki ikinci el pazarına da bir göz atmak, her zaman bütçe dostu bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Yine de günümüz piyasasında 3.500 liradan başlayan fiyatlarla toplanan bir bilgisayar oldukça uygun fiyatlı olarak nitelendirilebilir. Ayrıca sadece Sea of Thieves oynatabilecek bir bilgisayar toplamak yerine diğer oyunlara da göz atabileceğiniz düşük fiyatlı bir sistem toplamak daha mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Sea of Thieves nasıl bir oyun?

sea of thieves sistem gereksinimleri

Sea of Thieves, geniş bir açık dünyada arkadaşlarınızla geminize atlayıp çeşitli maceralar yaşayabileceğiniz bir aksiyon ve rol yapma oyunu olarak nitelendirilebilir. Gemi sürme mekaniklerine, gemi savaşlarına, yağma yapmaya ve yeni adalar keşfetmeye dayalı bir oyun mantığına sahip olan Sea of Thieves, hemen hemen her oyuncunun zevkine göre bir macera sunabiliyor.

Sea of Thieves’te temel olarak ekibinizi toplayıp geminize atladıktan sonra uçsuz bucaksız açık dünyada yola koyulup gizemli adaları, kayıp hazineleri, kaybolmuş sanat eserlerini keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca su altına girmenize de olanak sağlayan Sea of Thieves’te batmış gemileri keşfedip araştırabiliyorsunuz.

Sea of Thieves oynanış videosu:

Oynanış videosunda da görüldüğü üzere Sea of Thieves, her oyuna girdiğinizde size yeni bir gemi veriyor ve bu gemiyle arkadaşlarınızı tayfa olarak toplayıp yeni maceralara atılabiliyorsunuz. Gizemli hazinelerden, unutulmuş adalara ve daha birçok göreve gidebileceğiniz Sea of Thieves, geniş açık dünyasıyla sizi ve ekibinizi uçsuz bucaksız denizlere ve korsan yaşantısının içerisine hapsetmeyi başarıyor.

Genel olarak Sea of Thieves’ten bahsettiğimiz ve Sea of Thieves sistem gereksinimleri konusuna göz attığımız içeriğimizin sonuna geldik. Sizler Sea of Thieves hakkında neler düşünüyorsunuz? Sea of Thieves oynuyor musunuz ? veya oynamayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

25
12
5
4
0
Emoji İle Tepki Ver
25
12
5
4
0