• Anasayfa
  • Oyun
  • Silkroad Online Mobile - Android ve iOS indir

Silkroad Online Telefondan Nasıl Oynanır? (Android - iOS)

7
3
3
1
0
Asla unutulmayacak oyunlar listesi yapsak ilk sıralarda kesinlikle Silkroad Online olacaktır. Bir dönemin efsanesi olarak geçen oyun şimdi de Silkroad Online Mobile ile efsane hikayesine devam ediyor.

Silkroad Online ile ilk tanışmamız 1 Ekim 2005 tarihinde olmuştu. O dönem popüler olan Knight Online ve piyasaya çıkalı henüz bir yıl bile dolmayan Metin2’ye alternatif, güzel bir oyun olarak görülmüştü. Oyunun yapımcısı Joymax, oyuncuları dinleyen ve hızlı gelişen bir firma olunca da Silkroad kısa sürede zirveye doğru yürüdü.

Bugüne kadar sayısız eve giren, sevgilileri ayıran, okulu kırmamıza neden olan Silkroad, toplamda 250 milyondan fazla oyuncuya sahipti. Hatta ilk çıktığı dönem popüler olmasa da, oyunun zirve noktasında sayısı binleri bulan Silkroad Private Server ile bu sayının 400 milyona yaklaştığı bile iddia ediliyor.

Yıllardır bilgisayarlarımızı kasıp kavuran oyun, artık mobil cihazlarımızdan da oynanabilir hale geldi. Joymax ile anlaşan U1Game, Silkroad Mobil oyununu hem Android hem de iOS platformlarına getirdi. Eğer siz de efsane oyunu yeniden oynamak isterseniz sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Silkroad Online Mobile (Android - iOS):

silkroad online mobile, mobil, silkroad

U1Game, Joymax ile yaptığı anlaşma ile Silkroad Online Mobile'ı resmileştirdi. Gönüllü 3000 oyuncuyla, Türkiye ve Mısır’da gerçekleşen kapalı beta testleri aşamasından sonra oyun piyasaya çıktı. Kimileri oyunu çok severken, kimileri de her mobil oyunda olduğu gibi Silkroad Online Mobile içerisinde de paket alımı olduğu için kızgındı.

Oyunun bilgisayar versiyonu ile arasında biraz fark var. Geliştirici firma U1Game de yaptığı açıklamalarda PC versiyonunun tam oturmasının bile yıllar sürdüğünü belirtti. Yeni bir oyun olduğu için çok sık değişik hatalarla karşılaşmanız mümkün. Ayrıca PC versiyonunda paket alımı mümkündü. Ancak şu an oynayan oyunculara göre p2w durumu biraz fazla.

silkroad mobile

Bilgisayar versiyonundan farklı olarak oyunda yalnızca üç karakter bulunuyor. Bicheon, Heuksal ve Pacheon isimli ana karakterlerden birini seçerek oyuna başlayabiliyorsunuz. İsterseniz karakterinizi otomatik olarak bırakabilir, isterseniz kendiniz de yönetebilirsiniz. Karar tamamen size kalmış.

Oyunda hızlı kasılmak için en iyi yöntem aslında “Grind”. Bilmeyenler için canavar kesmek diyebiliriz. Bunu yaparken de bol bol pot ve sağlam eşyalara sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle oyundaki paranızı iyi kullanmalısınız. Hızlı para kasmak içinse dilerseniz oyun içi etkinliklere katılabilirsiniz. Ya da gerçek para vererek paket satın alabilirsiniz.

Silkroad Online Mobile indir (Android - iOS):  

Silkroad Online Mobile APK indir:

Silkroad Online oyuncularının akıllarına kazınan detaylar:

silkroad online mobile, silkroad

Silkroad öyle bir oyundu ki herkesin en az bir tane unutamadığı anısı oluyor. Belki de yıllarımızı verdiğimiz oyunda, beklediğimiz eşyalar, artı basarken çıkan kara dumanların duygusu. İnternet kafeden eve geç gelince annemizin yüzünün aldığı hal. Hepsinin ayrı bir yeri var. Hatta bir çoğumuz ilk evcil hayvanımıza Silkroad Online ile sahip oldu. “Atıl kurt” demeyen yoktur herhalde aramızda.

Tabii sadece bunlar değil. Bugün normal birine “Taxi nedir?” diye sorsanız ticari araç yanıtını alırsınız. Ancak bir SRO’cu için taxi’nin anlamı çok daha farklıdır. Kimimiz saatlerce bilgisayar başında hiçbir şey yapmadan kasılmayı bekledik. Kimimiz de hızlı para kasmak için saatlerini taxi yaparak geçirdi.

Mor rengine olan sevgisi de bir başkadır Silkroad oynayanların. Hele bir de saatlerce beklemeden hemen çıkan mor renk bir başkadır. Bazen arkadaşlarla beklenirdi o mor nokta, bazen de boş ümitlerle. Ancak sağ üstte gözüktüğü anda da bulan kişiden başka mutlusu yoktur.

Aslında kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz ama bir şekilde oynayan herkesin hayatına bir şekilde dahil oldu. Yıllarımızı verdiğimiz ilk oyunlardan biri olduğu içindir belki bu kadar sevmemiz. Ancak her efsane gibi onun da bir sonu vardı ve maalesef sona erdi. Ancak belki şimdi yerini almasa da, Silkroad Online Mobil ile bir nebze olsun maziyi hatırlarız.

7
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
3
3
1
0