Fiziksel Ofisleri İnternete Taşıyan Slack, Kendi Yapay Zeka Araçlarını Duyurdu: İşte SlackGPT ve Diğer Yeni Özellikler…

3
2
0
0
0
İş dünyasının popüler uygulaması Slack, Slack GPT ve çok daha fazla yeni yapay zekâ aracına yakında kavuşuyor.

İş dünyasının ana iletişim platformu olmayı sürdüren Slack, bugün büyük duyurularla karşımıza geldi. Salesforce World Tour etkinliğinde sahne alan platform, yakın zamanda kavuşacağı yeni özellikleriyle göz almayı başardı.

Slack’e gelecek yeni özellikler, yapay zekâ alanına odaklanıyor. Bu özelliklerin en büyüğü ise Slack GPT olacak. ChatGPT’yi oluşturan dil modeli, artık Slack’e de entegre olarak çalışacak, iletişimi iyileştirecek.

Slack GPT ile tanışın:

slack gpt

Slack GPT, Slack kullanıcısı olan şirketlere ve çalışanlara pek çok alanda kolaylık sağlayacak. Slack üzerinden müşterilerle iletişim çok daha hızlı gerçekleşebilecek, yapılan toplantılar sonrasında yapay zekâ sayesinde özetlere ulaşılabilecek, hatta yazım önerileri de yapay zekâdan alınabilecek.

Aynı şekilde satış ekipleri, müşterileri için yapay zekâ ile ürün önerileri sunabilecek, blog yazı ve görsellerini oluşturabilecek, e-mail kampanyaları tasarlayabilecek ve çok daha fazla imkâna kavuşacak.

Üstelik Slack’e geçtiğimiz aylarda gelen Canvas da yapay zekânın nimetlerine ev sahipliği yapabilecek. Slack Canvas üzerindeki işlemlerde de yapay zekâdan destek alınabilecek.

Tüm bunların yanı sıra daha önceden hazırlanan girdiler ile bazı işler de otomasyona bağlanabilecek. Örneğin, bir e-postanın yazımı için önce brief’in okunması, daha sonra bu e-posta örneğinin yazılması ve son olarak Canvas’a eklenmesi, tek bir tuş ile gerçekleşebilecek.

Slack, sadece GPT ile sınırlı kalmayacak

slackgpt

Slack, yapay zekâ konusunda sadece GPT ile sınırlı da olmayacak. Geliştiriciler, istedikleri farklı dil modellerini de platforma entegre edebilecek. Tercih edilebilecek bir alternatif de Anthropic’in henüz yeni yayımladığı Claude yapay zekâsı olacak.

Bir diğer yapay zekâ olan Einstein GPT uygulamasıysa Salesforce Customer 360 verileri ve Data Cloud’dan müşteri geri bildirimlerini yapay zekâ filtresinden geçirerek önünüze sunucak.

Bu özellikler ne zaman gelecek?

  • Anthropic’in geliştirdiği yapay zekâ asistanı Claude, Slack için halihazırda yayınlandı.
  • Slack için ChatGPT uygulaması, şu anda beya sürümünde ve ne zaman yayınlanacağı kesin değil.
  • Slack GPT ile iş akışı uygulaması (Workflow Builder), bu yaz yayınlanacak.
  • Slack GPT’nin yerleşik yetenekleri ve Einstein GPT, henüz geliştirilmeye devam ediyor.

Slack’ten sektöre yönelik de bir açıklama geldi:

slack

Dünya çapındaki 18 bin çalışanın katılımıyla hazırlanan State of Work raporunu da yayımlayan şirket, şirketlerin çalışanlarına yeterli düzeyde üretkenlik uygulamaları sunmadığını ortaya koydu. Yapay zekâ konusundaki sorularda elde edilen cevaplar ise yapay zekânın halihazırda büyük bir kullanıma kavuştuğunu gösterdi.

  • Ankete katılan şirketlerin %27’si, üretkenlik ve verimlilik için yapay zekâ araçlarından faydalandığını açıkladı.
  • %77’si, otomasyonun zamandan tasarruf sağlayacağına ve üretkenliği artıracağına inandığını belirtti.

3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0