SsangYong'un İsmi Kötü İmaj Nedeniyle Değişiyor!

7
4
3
1
1
Bir dönemler Türkiye'de de satış yapan otomobil şirketi SsangYong'un ismi değişiyor. Mart ayında gerçekleştirilecek bir toplantıdan sonra, markanın yeni ismi "KG Mobility" olarak anılacak.

Bir dönemler Türkiye'de de satış yapan Güney Koreli bir otomobil üreticisi vardı. O marka "SsangYong"du. İlginç bir tasarım diline sahip olan araçlar, uygun fiyatlı olmaları nedeniyle tercih edilmişlerdi. Ancak yıllar içerisinde bu marka, tarihin tozlu raflarına karıştı. Şimdiyse konuyla ilgili dikkat çekecek bir gelişme yaşandı.

SsangYong Motor'u satın almak için girişimlerde bulunan ve 23 aylık mahkeme sürecini tamamlamayı başaran KG Group Başkanı Kwak Jea-sun, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kwak Jea-sun, SsangYong adının tarihe gömüleceğini ve bundan sonra "KG Mobility" adı altında otomobiller üretileceğini söyledi.

SsangYong ismi, kötü imaj nedeniyle değiştirilecek!

SsangYong

Kwak Jea-sun tarafından yapılan açıklamaya göre SsangYong ismi, kötü imaj nedeniyle değiştirilecek. "Ne kötü imajı?" diye merak etmiş olabilirsiniz. Hemen açıklayalım; Güney Kore'nin en eski otomobil üreticisi, 2009 yılında girdiği borçların altından kalkamamıştı. Maaşları ödeyemeyen ve fabrikaları kapatan şirket, üretimi de süresiz olarak durdurmuştu. Yıllar içerisinde çeşitli modeller üretebilen SsangYong, bu modellerde istediği başarıyı elde edemedi.

Mart ayında gerçekleştirilecek bir hissedarlar toplantısında gündeme getirilecek olan isim değişikliği, onaylanması halinde şirket için yeni bir dönem başlatacak. KG Group Başkanı Kwak Jea-sun, bu marka değişikliğinin sadece isimden ibaret olacağını, şirketin geçmişinin ve üretim koşullarının aynı kalacağını ifade ediyor. Sadece isim değişikliğini yeterli görmeyen Kwak Jea-sun, marka logosu ve kurumsal kimlik de dahil olmak üzere daha geniş çapta revizyon yapılması gerektiğinin altına çizdi. Sektör kaynakları, bu gelişme ile SsangYong'un küllerinden doğacağını, elektrikli araba ve otonom sürüş sistemlerine yoğunlaşabileceğini düşünüyor.

Kaynak : https://www.koreaherald.com/view.php?ud=20221222000553
7
4
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
7
4
3
1
1