TFF, Taraftarların Stadyumlara Giriş Şartlarını Açıkladı

23
11
10
2
0
Yeni sezon başlamadan önce Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu, stadyumlara girmek için gereken şartları açıkladı. Açıklamada, biletlerin nasıl alınacağından müsabaka tarihi sebebiyle aşı takvimini tamamlayamamış kişilerin ne yapacağına kadar birçok noktaya değinilmiş.

Stadyumlara girişin diğer birçok alanda olduğu gibi belirli kısıtlamalara tabi tutulması, müsabakaları stadyumda izlemeyi seven çok sayıda kişinin bu deneyimden bir süre uzak kalmasına ya da tam olarak bu deneyimi yaşayamamasına sebep olmuştu.

Gittikçe artan vakalarla birlikte günlük yaşamımızda her zaman dikkatli olmamızın gerektiği gibi açıklamalar yapılırken stadyumlardan uzak kalmış kişilerin beklediği asıl açıklama TFF Sağlık Kurulu'ndan geldi. İşte stadyumlara giriş için gerekli şartlar:

Süper Lig ve TFF 1. Lig için şartlar:

Stadyum

  • Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig’in ulaşmasına onay vermesi gerekmektedir.
  • HES uygulaması ile Covid-19 aşıları kontrol edilen ve HES'in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilirler.
  • Aşı olmamış ve Covid-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.
  • Covid-19 geçirmiş ancak müsabaka tarihi itibarı ile henüz aşı takvimini tamamlamamış seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.
  • Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1. Lig için Passolig ile yapılacaktır.

TFF 2.Lig ve TFF 3.Lig için şartlar:

  • Seyircilerin stadyumlara girişleri Süper Lig ve 1. Lig için belirlenen şartlar dahilinde ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılır.
  • Aşı olmuş seyircilerin son aşı tarihlerini takip eden 14 günden sonra başlamak üzere 180 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyaçları yoktur.
  • Covid-19 geçirmiş seyircilerin 180 gün süre ile test yaptırmalarına gerek yoktur

Şartlara baktığımızda aşı takvimini müsabaka tarihi sebebiyle tamamlayamamış olan kişilere HES koduyla kolaylık sağlandığını görebiliyoruz. Bunun yanında açıklamalara göre bilet satışları, HES/Passolig entegrasyonuyla gerçekleşecek. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.ntvspor.net/futbol/seyircilerin-stadyumlara-giris-sartlari-belli-oldu-61017f8ce6842023543258e0
23
11
10
2
0
Emoji İle Tepki Ver
23
11
10
2
0