Stranger Things'in VR Oyunu Geliyor: Vecna Olarak Dizinin Evrenini Keşfedebileceksiniz [Video]

5
2
0
0
0
Son yılların en popüler dizilerinden olan Stranger Things'in VR oyununun geleceği duyuruldu. Oyuncuların kötü karakter Vecna olarak dizinin dünyasını deneyimleyeceği yapım, 2023'ün sonlarında çıkış yapacak.

İlk bölümü 2016 yılında yayınlanan Netflix dizisi Stranger Things, şüphesiz son yılların en popüler yapımlarından biri. Rekor bütçeye sahip olan dizinin, geçtiğimiz aylarda da büyük beğeni toplayanlan dördüncü sezonu çıkış yapmıştı. Bunun ardından ise çekimleri önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan beşinci sezon için heyecanlı bekleyiş başladı.

Şimdi ise popüler dizinin yeni sezonunu iple çeken hayranları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Stranger Things’in resmi hesaplarından paylaşılan bir video, yakın zamanda diziye odaklanacak yeni bir oyunun geleceğini gösterdi. Yapım ile ilgili en çok dikkat çeken kısım ise bir VR oyunu olmasıydı.

İşte 2023 yılında çıkacak Stranger Things VR oyunu için yayınlanan video

Yapılan duyuruda, yeni sanal gerçeklik oyunuyla hayranların dizide ‘Upside Down’ olarak adlandırılan dünyayı deneyimlemesine olanak tanınacağı görüldü. Tender Claws tarafından geliştirilen yapımın, 2023 yılının sonunda çıkış yapacağı ve büyük VR platformlarına geleceği ifade edildi. Bu, Stranger Things VR’ın Meta Quest 2, Meta Quest Pro, PSVR2 gibi piyasadaki en iyi VR başlıkları için gelebileceğini gösterdi.

Açıklamalara göre oyun, dizinin dördüncü sezonunda karşımıza çıkan kötü karakter Vecna’nın perspektifinden oynanacak. Netflix ve Tender Claws oyunun konusuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor, “VR’daki bu yeni Stranger Things macerasında Vecna olarak oynayın ve bilinmeyen gerçeklikleri keşfedin. Eleven ve Hawkins’ten intikamınızı almaya çalışırken zihinleri işgal edin ve kâbuslara girin. Stranger Things VR, Tender Claws tarafından geliştirilen ve 2023 kışında büyük VR platformlarına gelecek bir korku/aksiyon oyunudur”

Ek olarak bunun bir ilk olmadığını, daha önce de Stranger Things’in VR oyunun geldiğini belirtelim. Netflix, 2017 yılında Sony ile ortaklık kurarak PlayStation VR’a ‘Stranger Things: The VR Experience’ı getirmişti. Ancak bu yapım, tam bir oyun gibi hissettirmemiş, hayranların dizinin dünyasını tam olarak deneyimleyememişini sağlamıştı. Yeni VR oyununun bunu başarıp başaramayacağını ise 2023’te göreceğiz.

Oyundan gelen diğer görseller

5
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
0
0
0