• Anasayfa
  • Yaşam
  • İçişleri Bakanlığı: Tosuncuk Bu Akşam Türkiye'de Olacak

İçişleri Bakanlığı Açıkladı: 'Tosuncuk' Bu Akşam Türkiye'de Olacak

85
9
7
6
5
Geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir video ile 'suçsuz olduğunu' ve Türkiye'ye gelerek teslim olacağını duyuran 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın bu akşam Türkiye'de olacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Aydın'ın saat 22.30 sularında ülkemize gelmiş olacağını bildirdi.

Türkiye'de kurduğu Çiftlik Bank isimli platform ile ülkemizde son yıllarda yaşanan en büyük dolandırıcılık vakalarından birine imza atan ve 2018 yılından bu yana kırmız bülten ile aranan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde bir anda gündemi değiştiren bir video yayınladı.

Yayınladığı videoda 'suçsuz olduğunu' ifade eden Aydın, “Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım” diyerek mağduriyetinin kanıtlanması ve suçsuz olduğunun ortaya çıkması için ülkemize geri döneceğini söyledi. Aydın, bu videonun ardından bulunduğu Brezilya'da Türk konsolosluğuna teslim oldu. Brezilya polisine teslim edilmeden doğrudan Türkiye'ye gelmek isteyen Aydın'ın bu talebinin küçük çaplı bir kriz yarattığı haberinin ardından bugün İçişleri Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi.

Bu akşam Türkiye'de olacak:

Mehmet Aydın

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı'nın yaptığı açıklamaya göre Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, bu akşam saat 22.30 sularında Türkiye'ye gelmiş olacak. Çataklı, açıklamasında Aydın'ın saat 09.50 sularında özel bi uçakla yola çıktığını ve uçağın akşam saatlerinde ülkemize iniş yapacağını bildirdi. Çataklı açıklamasında "Yerel prosedürler tamamlandıktan sonra bugün sabah 09.50 saatlerinde onu getirecek uçak hareket etti. Akşam Türkiye'de olacak." ifadelerini kullandı.

2,5 yıldır kırmızı bülten ile aranan ve yüz binden fazla insanı dolandırarak elde ettiği yüz milyonlarca lira ile ülke dışına kaçan Aydın'ın bu beklenmedik hamlesi sonrası sürecin nasıl işleyeceği büyük bir merak konusu. Yargılanma sürecinde neler yaşanacağını kestirmek henüz güç olsa da önümüzdeki günlerde konuya ilişkin pek çok çarpıcı iddia ile karşılaşacağız gibi görünüyor.

Kaynak : https://www.haberler.com/son-dakika-tosuncuk-olarak-bilinen-mehmet-aydin-14242266-haberi/
85
9
7
6
5
Emoji İle Tepki Ver
85
9
7
6
5