Türkiye’de En Kolay İş Bulunan Meslekler Açıklandı

225
47
23
17
16
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, YKS tercihi yapan adaylara yardımcı olabilmek amacıyla en kolay iş bulabilen meslekleri paylaştı. Ayrıca mesleklerin işe giriş ücretleri de belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde üniversite sınavının sonuçları açıklandı ve gençlerimiz, geleceklerini şekillendirmek için tercihlerini yaptı. Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi de bu aşamada yol göstermesi maksadıyla Üni-Veri çalışmasının sonuçlarını paylaştı. Üniversitelerin bölüm bazında iş bulma süreleri, ilk bir yıl içerisindeki istihdam ve kamuda işe girme oranlarını, ortalama maaşlarını, istihdamın sektörlere göre dağılımını ve başka bilgileri içeren istatistikler gençler için önemli olabilecek bilgiler içeriyor. 

Ofisin resmi adresi olan univeri.cbiko.gov.tr üzerinden duyurusu yapılan araştırmaya göre sonuçlar, YÖK mezun verisi ve SGK istihdam analizlerine göre belirlendi. Buna göre listelerde ilk 10 sıra şöyle belirlendi:

İstihdam Oranı En Yüksek Meslekler
iatihdamı-en-yüksek-10 meslek

Başlangıç Maaşı En Yüksek Meslekler

Başlangıç-maaşı-en yüksek-10-meslek

Kamuda Yerleşme Oranı En Yüksek Meslekler

kamuda-yetleşme-oranı-en-yüksek-10-meslek

En Kolay İş Bulan Meslekler

en-kolay-iş-bulan-10-meslek

Kaynak : https://www.posta.com.tr/en-kolay-is-bulan-meslekler-hangileri-hangi-meslek-ne-kadar-kazandiriyor-iste-mesleklerin-ise-giris-ucretleri-2187664
225
47
23
17
16
Emoji İle Tepki Ver
225
47
23
17
16