• Anasayfa
  • Yaşam
  • Formula 1 Türkiye GP Biletleri, Kısa Sürede Tükendi

Türkiye'de Satışa Çıkan Formula 1 Biletleri Kısa Sürede Tükendi [Yoğun Eleştiri Var]

104
19
6
5
3
Dün saat 12:00 itibarıyla satışa sunulan Formula 1 Türkiye GP biletleri, vatandaşların yoğun eleştirilerine neden oldu. Kimileri 15. dakika itibarıyla bilet bulamadıklarını söylerken kimileriyse Biletix'in çökmesi nedeniyle bilet alamadılar. Ancak bunlar yaşanırken kimileri de 96 bilet satın aldı.

Kasım ayı, Türkiye için oldukça hareketli geçecek. Çünkü dünyanın en büyük motor sporu organizasyonlarından bir tanesi olan Formula 1 yarışları, 2011 yılından sonra ilk kez yeniden Türkiye'de yapılacak. 13-15 Kasım tarihlerinde yapılacak yarışın biletleriyse dün itibarıyla satışa sunuldu. Ancak tahmin edilebileceği üzere bu süreç, bir yandan Biletix'in çökmesine diğer yandan da karaborsacıların türemesine neden oldu.

Türkiye'ye gelecek Formula 1 ekibi için belirlenen bilet fiyatları, bir gün için 30 TL olarak açıklanmıştı. "Dünyanın en ucuz Formula 1 yarışı" olarak nitelendirilen Türkiye GP, hal böyle olunca da Formula 1'le ilgisi olsun ya da olmasın tüm vatandaşların ilgisini çekmeyi başardı. Çünkü vatandaşlar, sadece 90 TL karşılığında Formula 1 yarışlarını üç gün boyunca izleyebilecekti. Bu durum, bazı fırsatçılara da gün doğurdu.

Sadece 2.5 saatte tüm indirimli biletler tükendi

Formula 1

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalarda, Formula 1 bilet fiyatlarının ilk 24 saatte yüzde 50'ye varan indirimlerle satılacağı ifade edilmişti. Ancak bu süre bile biletlerin normal fiyatıyla satılmasının önüne geçti. Yapılan açıklamalara göre indirimli biletlerin sadece 2,5 saat gibi kısa bir süre içerisinde tükendiği ifade edilirken, bazı vatandaşlarsa 15. dakika itibarıyla bilet bulamadıklarını ifade ettiler.

Biletix çöktü

Formula 1 Türkiye GP biletleri, dün saat 12:00 itibarıyla satışa sunuldu. Ancak ilk dakikalar itibarıyla yaşanan yoğunluk, Biletix'te sistemsel sorunlar yaşanmasına neden oldu. Vatandaşlar, bilet almaya çalışırken Biletix'e erişemediler. Erişen vatandaşlarsa "Üzgünüz! Seçmiş olduğunuz fiyat kategorisinde koltuk bulunmuyor." ibaresiyle karşılaştılar. Yaşanan bu gelişmeler, vatandaşların tepkisine yol açtı.

Formula 1 Türkiye GP

Vatandaşlar 1 bilet bile bulamazken bir karaborsacı 96 bilet satın aldı

Vatandaşlar bilet almaya çalışırken Ekşi Sözlük'te yer alan bir açıklama, pek çok Formula 1 tutkununun isyan etmesine neden oldu. Python yazılım dilini bildiğini ifade eden bir sözlük yazarı, bir kod oluşturarak 96 adet Formula 1 bileti aldığını açıklamıştı. Bunun için kredi kartlarını ve bu kartlara ait sanal kartlar oluşturan kişi, vakti geldiğinde yazdığı kodu çalıştırdı. 96 bilete saati geldiğinde bir tıkla ulaşan kişi, bu biletlerden sadece üçünü kullanacağını, kalanları da satacağını açıkladı.

Yaşanan karaborsacılık olayı bununla da sınırlı değildi. Başka bir kişiyse 30 adet bilet satın aldığını söyledi. Sosyal medyada saniyeler içerisinde yayılan bu tür olaylar, insanların hem Biletix hem de Intercity İstanbul Park'a tepki göstermesine yol açtı. Olaylardan bir süre sonra açıklamalarda bulunan Intercity İstanbul Park yönetimi, yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle özür diledi.

Formula 1

Hangi kategorilerde bilet mevcut?

Biletix'ten yaptığımız son kontrollerde, açık alanların hiçbirinde bilet alınamadığını görüyoruz. Ayrıca Silver 6 ve Silver 5 kategorilerinde de bilet satışı durdurulmuş durumda. Ancak diğer kategorilerde bilet satışları devam ediyor. Elbette sunulan fiyatlar, düne göre biraz daha yükselmiş durumda.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/202009161042854742-turkiyede-duzenlenecek-formula-1-biletleri-15-dakikada-tukendi/
104
19
6
5
3
Emoji İle Tepki Ver
104
19
6
5
3