Yapay Zekâya Sorduk: Türkiye-Portekiz Maçı Ne Olur?

18
4
1
1
0
EURO 2024'te ikinci maçımızda Portekiz ile karşı karşıya geleceğiz. Yapay zekâ bizim için maçın sonucunu tahmin etti.

Çok uzun zamandır izlediğimiz en eğlenceli turnuvalardan biri olan EURO 2024 tüm hızıyla devam ediyor. Ay-Yıldızlı millî takımımız bu akşam oynanacak karşılaşmada Portekiz karşısına çıkacak. Gönlümüz elbette ki millilerimizin maçı kazanmasından yana. Peki yapay zekâ bu maç için ne diyor?

Mediazone Games ve Sporanaliz’in geliştirdiği Futbol Simülasyon Oyunu’na göre maç oldukça ortada geçecek. Portekiz, yüzde 58 ile topa daha fazla sahip olan taraf olacak ve daha fazla atak aksiyonu geliştirecek. Millî takımımız ise tatlı sert bir savunma yaparak maçtan puan çıkarmaya çalışacak. 

Yapay zekâya göre yenilecek ancak ezilmeyeceğiz. 

türkiye portekiz

Genel olarak çok fazla faul yapılmayan, iki takımın da karşılıklı ataklarıyla geçecek olan bir karşılaşmaya şahitlik etme ihtimalimiz hiç de az görünmüyor. Öte yandan yapay zekâya göre günün sonunda kazanan taraf Portekiz olacak. İber temsilcisi maçı 2-1'lik skorla kazanacak

Elbette ki bu skor ve istatistikler bir yapay zekâ ürünü ve gerçeği ancak belirli bir noktaya kadar taklit edebiliyorlar. Yoksa futbol her zaman için hatalar ve sürprizlerle dolu bir oyun ve maç içerisinde çok farklı durumlar gelişebiliyor. Karşılaşmanın üçüncü dakikasında bir kırmızı kart olmayacağının ya da sahadaki bir oyuncunun kariyer maçını oynamayacağının garantisi bulunmuyor. Yapay zekâ tahminlerine göre gidip bahis yapmanızı da tavsiye etmiyoruz. Turnuvada Ay-Yıldızlılarımıza bir kez daha başarılar diliyoruz.

18
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
4
1
1
0