• Anasayfa
  • Yaşam
  • Uçak Tuvaletini Kullanmak İçin En Doğru Zaman Hangisi?

Eski Kabin Memuru, Uçak Tuvaletinin Kullanılacağı En Doğru Zamanı Açıkladı

57
7
6
5
3
Eski bir kabin memuru olan Erika Roth, uçaklarda tuvalete gitmek için en doğru zamanın hangisi olduğunu açıkladı. Eğer sizler de uçak yolculuklarında yayacağınız kötü kokulardan çekiniyorsanız, Roth'un tavsiyesine kulak asarak bu çekinceden kurtulabilirsiniz.

Yolcu uçakları, teknolojinin insanlara sunduğu en önemli nimetlerden bir tanesi. Çünkü bugün, uçaklar aracılığıyla kıtalar arası seyahatler bile mümkün hale geldi ve insanlar, mümkün olan en düşük sürelerle gitmek istediklere yerlere ulaşabiliyorlar. Hal böyle olunca da insanlar hem zamandan tasarruf etmek hem de konforlu bir yolculuk geçirmek için sık sık uçakları tercih ediyorlar.

Uçak yolculukları, Türkiye içerisinde en fazla 2 saat kadar sürüyor. Ancak bu iki saatlik süreç içerisinde bile vücudumuz çok ciddi bir basınç altında kalıyor. Bu da doğrudan vücudumuzu etkiliyor ve sindirim sistemimizi çalıştırıyor. Ancak uçaklardaki tuvaletler, çoğumuz için istediğimiz kalitede olmayabiliyor. Sonuç olarak sindirim sistemi, istenmeyen kokulara sebebiyet verebiliyor.

Uçak Yolculuğu

Peki tuvaleti kullanmak için en doğru zamanın hangi an olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte eski bir kabin görevlisi olan Erika Roth, bu sorunun cevabını verdi. Eğer sizler de uçaklardaki tuvaletleri kullanmaktan çekiniyorsanız, bugünden sonra böyle bir çekinceniz kalmayacak. Çünkü Roth, kokudan çekinen yolcuların ne zaman tuvalete gitmesi gerektiğini net ve kolay anlaşılacak bir şekilde açıklıyor.

Roth'a göre uçak tuvaletini kullanmak için en iyi fırsat, pilotun emniyet kemerlerinizi çıkarabilmeniz için ikaz verdiği an. Yani uçuş başladıktan sonra üzerinizde yanan emniyet kemeri ikaz ışığı söndüğünde, tuvaleti kullanmak için en doğru zamandasınız demektir. Ancak bu süreyi kaçırmamanız önemli çünkü Roth, kabin görevlilerinin ikram dağıtımına başlamadan önce tuvalete gitmeniz gerektiğini ifade ediyor. Peki neden?

Uçak yolculuğu

Aslına bakacak olursak Roth'un açıklamalarının temelinde çok basit bir neden yatıyor. Şöyle ki; Roth'un açıkladığı an uçuş yeni başlamış oluyor. Dolayısıyla da yolcuların büyük bir bölümü, o an için tuvalet ihtiyacı hissetmiyor. Roth, işte bu yüzden tuvalete gitmeniz için en uygun anın, emniyet kemer ikazı söndükten sonra olduğunu söylüyor. Çoğu zaman hiç kimse, sizi kapının önünde bekliyor olmayacak.

Kaynak : https://www.rd.com/advice/travel/best-time-use-airplane-bathroom/
57
7
6
5
3
Emoji İle Tepki Ver
57
7
6
5
3