VALORANT, PlayStation ve Xbox'a Geliyor! (Ama Biraz Daha Beklemeniz Gerekiyor)

17
6
2
1
0
Riot Games, yeni oluşturduğu iş ilanında VALORANT'ın konsol sürümünü geliştireceğini resmen açıkladı. İş ilanı, oyunu PC'den konsola sağlıklı bir şekilde uyarlamaktan yükümlü olacak kişiyi bulmak için açıldı.

Günümüzde rekabetçi oyun dünyasının liderlik koltuğunda oturan Riot Games, bugün büyük bir haberle gündeme geldi. Şirket, oyun ve e-spor sektörüne dair iş ilanlarının yer aldığı ‘Hitmarker’ platformunda bir ilan açtı.

Söz konusu ilan, doğrudan ‘Oyun Tasarımı Yöneticisi, Konsol - VALORANT’ başlığını taşıyordu. İlanın açıklaması da Riot Games’in planını ortaya koydu. VALORANT’ın konsol sürümünün geliştireceğini resmen açıklandı.

VALORANT'ın konsol sürümü geliyor!

valorant

Riot Games, 6 gün önce yayınladığı iş ilanında pozisyona getirilecek kişinin, VALORANT’ın konsollara sağlıklı bir şekilde getirilmesinden sorumlu olacağını paylaştı. Bu kişi, oyunun gamepad’lerde de oynanabilir olmasından sorumlu olacak ve projenin Baş Tasarımcısı altında görev yapacak.

Peki, VALORANT ne zaman konsollara gelecek?

Bu sorunun şu anda hiçbir cevabı yok. Hatta iş ilanında PlayStation ya da Xbox adı da açık bir şekilde ifade edilmemiş durumda. Fakat proje için ekibin henüz yeni toplanmaya başladığını düşünürsek, önümüzde en az bir yıllık bir süre olduğunu varsayabiliriz. Tabii bu, Riot’un hangi konsollar için geliştirdiğine de bağlı olarak değişebilir.

Riot Games, oyunun konsollara geleceğini açıklamış olsa da bunun sadece PlayStation ve Xbox olup olmayacağını, Switch ve Steam Deck gibi diğer konsollara da gelip gelmeyeceğini belirtmedi. Dolayısı ile şu anda VALORANT'ın konsollara geleceğini öğrenmiş olsak da elimizde bunun dışında pek fazla bilgi bulunmuyor.

Kaynak : https://hitmarker.net/jobs/riot-games-game-design-manager-console-valorant-784091
17
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
6
2
1
0