Ünlü Yatırımcı Warren Buffett, Apple TV+ Platformunu Riskli Bulduğunu Açıkladı

26
3
1
1
0
Warren Buffett bugün The Gatehouse’s Hands Up for Success davetinde konuşmasını yaparken konu, dönüp dolaşıp Apple’ın yeni hizmetine geldi. Milyarder, Apple’a iyimser yaklaşsa da yeni özgün içerik platformu hakkında şüphelerinin olduğunu ve işlerin sarpa sarabileceğini söyledi.

CNBC’den aktarılanlara göre Amerikalı iş adamı Buffett, konuşmasına olumlu bir yorumla başlasa da Apple’ın yeni hizmetleri Apple TV+ ve senenin sonlarına doğru gelecek diğer hizmetlerinin istenildiği gibi gitmemesi yönündeki ihtimallerden bahsetti.

Buffet, Apple’ın eğlence alanındaki yeni hizmeti hakkındaki soruya: “Başarmalarını çok isterim ancak böyle bir şirket bile hatalar yapabilir” diyerek cevap verdi ve ekledi: “Her şeyi her zaman doğru yapan bir şirketten hisse alınır mı? Apple’ın bazen sonu olmayan şeyler de yapması gerek.

Buffett, Apple’ın yaptığı yeni atılımların başarısız olma ihtimalini dahi olumlu yorumlayabiliyor. Wall Street’in görüşü ise aksi yönde. Buffett, Apple’ın eğlence alanında yeni başladığı bu yolda önüne çıkabilecek engelleri, sıkı rekabeti ve karşılaşacağı belirsizlik halini çok yalın bir şekilde özetliyor: “İçine girdiğiniz oyunda uğruna sizinle kapışacak çok fazla büyük oyuncu var.”

Daha sonra sözlerine eğlence alanında çok akıllı insanların olduğuna dikkat çekerek devam etti ve böylesi bir pazarın içerisinde kendisinin rekabete girmek istemeyeceğini belirtti. Buffet, “Her seferinde zamanınızın yarım saatini daha vermenizi sağlayacak çok çeşitli yöntemlere sahip çok akıllı insanlar var bu sektörde” diyor ve ekliyor “Ben bu oyuna girmezdim.”

Şunu belirtelim ki Apple’daki en yüksek piyasa yatırımını Warren Buffett Berkshire Hathaway elinde bulunduruyor. Geçen ay şirketteki hisselerinde çok düşük bir azalma olsa bile kendisi hala 250 milyon hissenin sahibi.

Kaynak : https://9to5mac.com/2019/03/28/warren-buffett-apple-tv-doubts/
26
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
3
1
1
0