• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox Series X'in Bilinmesi Gereken 5 Özelliği

Microsoft'un Yeni Konsolu Xbox Series X'in Bilmeniz Gereken 5 Özelliği

40
6
3
3
3
Microsoft, Xbox oyun konsolunun yeni versiyonu olan Xbox Series X’i The Game Awards sırasında duyurdu.Bugüne kadar ki en güçlü Xbox olacak Xbox Series X, saniye 60 kare 4K oyun oynamayı sağlayabiliyor.

Microsoft, uzun bir zamandır beklenen Xbox’ın yeni versiyonunu bugün duyurdu. Daha önce Scarlett Projesi olarak bilinen yeni Xbox’ın ismi de bugünkü duyuru ile ortaya çıktı. Yeni Xbox’ın ismi Xbox Series X oldu ve oyun konsolu, bir bilgisayar kasasına benzer görüntüsü ile şaşkınlık yarattı. 

Xbox Series X, oyun konsolu dünyasının en iddialı ürünlerinden biri olacak gibi görünüyor. Xbox Series X’in beş önemli özelliği, konsolun rakipleri karşısında neden güçlü durduğunu ortaya koyuyor.

İşte Xbox Series X'in dikkat çeken 5 özelliği;

Xbox Series X

Sessiz çalışma

Xbox Series X, selefi olan Xbox One’ın tam dört katı işlem gücüne sahip olacak. Microsoft, işlem gücünün dört kat artmasına rağmen Xbox Series X'in büyük bir gürültü çıkarmayacağını söyledi. Xbox Series X, Xbox One’ın etrafa yaydığı ses kadar bir ses çıkaracak.

Yeni kablosuz kontrol cihazı

Microsoft’un yeni oyun konsolu, yeniden tasarlanmış çevre birimleri ile beraber kullanıcıların karşısına çıkacak. Xbox Series X ile beraber Xbox Elite Series 2 Wireless’a benzeyen yeni bir kontrol cihazı tasarlandı. Bu kontrol cihazında bir de “paylaş” butonu olacak. Yeni kontrol cihazı, Xbox One’la beraber Windows 10 bulunan PC’lerde de çalışabilecek. 

Xbox One oyunları için uyumluluk desteği

Microsoft, yeni oyun konsolu Xbox Series X’in geriye dönük uyumluluk sağlayacağını açıkladı. Xbox Series X, Xbox One oyunlarını ve bu oyunlara ait CD’leri çalıştırabilecek. Yeni oyun konsolu aynı zamanda Xbox Game Pass gibi hizmetleri de çalıştırmaya devam edecek. 

Xbox Series X

4K ve 8K desteği

Xbox Series X, 60 fps hızı ile beraber ileride gelecek 120fps desteği ile 4K oyunları destekleyecek. Microsoft, Xbox Series X’in grafik işlemcisini açıklamadı. Ama Microsoft, Xbox Series X’in 8K’yı destekleyeceğini de duyurdu. 

Konumlandırma seçenekleri

Dik bir bilgisayar kasasına benzeyen Xbox Series X, sadece görselde görüldüğü şekli ile kullanılmayacak. Aslen dik şekilde kullanılan Xbox Series X, aynı zamanda yatay konumda da kullanılabilecek. 

Microsoft, yeni oyun konsolu Xbox Series X'i bugün duyurmuş olsa da konsolu görmek için epey beklemek zorunda kalacağız. Zira açıklamalara göre yeni Xbox, tıpkı PlayStation 5 gibi önümüzdeki yıl gün yüzüne çıkacak.

Kaynak : https://www.ibtimes.com/xbox-series-x-launch-5-features-you-need-know-2884895
40
6
3
3
3
Emoji İle Tepki Ver
40
6
3
3
3