Türkiye'de Üretilecek 2024 Mitsubishi Colt Tanıtıldı: Renault Clio'nun İkizi!

6
1
1
0
0
Mitsubishi, 2024 model Colt'u tanıttı. Oyak Renault tarafından Bursa'da üretilecek otomobil, Renault Clio'nun ikizi olarak karşımıza çıktı.

Japon otomotiv şirketi Mitsubishi, düzenlediği bir etkinlikte B segment otomobili Colt'u tanıttı. Bir süredir Türkiye'ye gelmeyen Colt için işler bu kez değişmiş durumda. Zira Mitsubishi Colt artık Bursa'da, Oyak Renault bünyesinde üretilecek. Hal böyle olunca aracın Türkiye'de yeniden satışa sunulma olasılığı bir nebze daha yükselmiş oldu. Peki Mitsubishi Colt nasıl görünüyor ve tüketiciye neler sunuyor?

Açık konuşmak gerekirse Mitsubishi Colt, üzerine Mitsubishi logosu basılmış bir Renault Clio. Çünkü aracın tasarım ve teknik özellikleri direkt olarak Renault Clio'dan alındı. Bu bağlamda; makyajlı Mitsubishi Colt'un önden görünümü, ızgarası dışında Clio ile aynı. Mitsubishi sadece ızgarada krom detayların bulunduğu bir tasarımı tercih etti.

Karşınızda yeni Mitsubishi Colt!

Mitsubishi Colt

Aracın ön kısmında hafif değişiklikler olsa da arka kısımda böyle bir durum söz konusu değil. Daha dün Türkiye'de lansman yapan makyajlı Clio'nun yenilenen arka aydınlatma tasarımı, Mitsubishi Colt'a olduğu gibi aktarıldı. Toyota'nın Corolla Hatchback'te tercih ettiği arka aydınlatmaya benzer tasarım, Colt'a da Clio'ya da fazlasıyla yakışmış durumda.

Mitsubishi Colt arka kısım

Makyajlı Renault Clio'nun iç tasarımını tamamen alın, sadece direksiyonda ufak bir değişiklik yapıp Mitsubishi logosunu koyun. İşte Colt'un iç tasarımı tamamen böyle. Araçta 7 ve 10 inç boyutlarında iki seçeneğe sahip olan tam dijital gösterge ekranı ile yine 7 veya 9 inç boyutlu tercih edilebilecek bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Bilgi-eğlence ekranı dikey olarak yerleştirildi.

Mitsubishi Colt

Kaput altında da Clio ile ortak motor görüyoruz. Baz model Colt'ta 1.0 litrelik 65 beygir gücünde ve 95 Nm tork üreten atmosferik motor var. Ayrıca 1.0 litrelik turboşarjlı versiyon da var. 90 beygir gücündeki bu motor, 160 Nm tork değerine sahip. Colt'un en güçlü motoru ise 1.6 litrelik 141 beygir gücü ve 205 Nm tork üreten hibrit versiyon.

Colt

Mitsubishi, Colt üretiminin Eylül 2023 gibi başlayacağını açıkladı. Üretim süreci başladıktan sonra, aracın Türkiye'ye gelmeyeceğine ilişkin daha net bilgi sahibi olacağız.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/671252/2024-mitsubishi-colt-tanitildi/
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0