"Türkiye'de Tutmadı" Denilen Alfa Romeo'nun CEO'su: Türkiye, En Büyük Üç Ülkeden Biri Olabilir

16
4
2
2
2
Alfa Romeo CEO'su Jean-Philipe Imparato Türkiye'ye geldi. Burada dikkat çeken açıklamalarda bulunan CEO, Türkiye'nin en büyük üç pazardan bir tanesi olabileceğini söyledi.

2022 yılı boyunca Türkiye'de sadece 820 otomobil satışı gerçekleştiren İtalyan otomobil markası Alfa Romeo'nun CEO'su Jean-Philipe Imparato, İstanbul'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan Imparato, Türkiye'deki pazar payları ile ilgili de dikkat çeken çıkışlar yaptı. 

CEO'ya göre Alfa Romeo, 2022'de Türkiye'deki satışlarını dörde katladı. Bu büyümenin devam edeceğini söyleyen Jean-Philipe Imparato, Alfa Romeo'nun birkaç yıla kalmadan yüzde 1 pazar payına ulaşacağını düşünüyor. CEO, "Bu gerçekleşirse Türkiye, Alfa Romeo açısından dünyanın en büyük üç ülkesinden biri haline gelir. 2023'te Türkiye'de satışları ikiye katlayacağız." ifadelerini kullandı. 

  • Not: 2022'de Türkiye'de 592.660 adet otomobil satışı gerçekleştirildi. Alfa Romeo CEO'sunun hayalinin gerçek olması demek, şirketin 5.927 adet otomobil satması anlamına geliyor. 2022 yılı pazar verileri ile ilgili detaylı bilgi için buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

"Türkiye, İtalya ve Kuzey Amerika'dan sonra gelecek"

Alfa Romeo

"En büyük pazarlarımız sırasıyla İtalya, Kuzey Amerika, Almanya, İspanya ve Fransa. Türkiye gelecek yıl bunun etrafında yarışacak. Yeni nesil otomobilleri piyasaya sürdüğümüzde Türkiye ilk beşte olmalı. Ülkeniz sahip olduğunuz pazarın ve segmentlerin yapısı ile ilk beşte yer alabilir." diyen Alfa Romeo CEO'sunun Türkiye'ye ile ilgili geleceğe yönelik planları ise daha da büyük. Jean-Philipe Imparato'ya göre Türkiye, birkaç yıl içerisinde Alfa Romeo'nun en büyük üç pazarından bir tanesi olacak.

Alfa Romeo CEO'su Jean-Philipe Imparato tarafından yapılan açıklamalarda değinilen hususlardan bir tanesi de modeller ile ilgiliydi. CEO'ya göre Alfa Romeo, her yıl yeni bir model ile karşımıza çıkacak. Böylelikle şirketin ürün gamı genişlemiş olacak. Bu bağlamda; bu yıl tanıtacakları ilk model ile ilgili de konuşan CEO, "Bu bilgiyi ilk defa burada açıklıyorum. Aracın ismini şimdi açıklayamam ama 2023'ün sonuna kadar açıklayacağım. Ayrıca, bizim için bir ilk olarak, bu araç için tüketicilerden isim seçmelerini isteyeceğim." diyerek, yeni modelin duyurusunu gerçekleştirmiş oldu.

Alfa Romeo CEO'su, her ne kadar kendileri için olumlu bir tablo çiziyor olsa da Alfa Romeo ile ilgili Türkiye'deki algı daha çok "tutmadı" şeklinde. Elbetteki bu algının geçerli bir nedeni de var. Bu konudaki içeriğimize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.haberturk.com/italyan-markadan-istanbul-da-yeni-model-mujdesi-3554326-ekonomi?page=3
16
4
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
16
4
2
2
2