Bir Öğretmenin Ortaokul Öğrencileri ile Birlikte Geliştirdiği Mobil Oyun Yayınlandı

98
8
4
2
2
İzmir, Bornova’daki Güzelcan Kardeşler Ortaokulu’nda görevli bilişim teknolojileri öğretmeni Vedat Ersin Ceviz, uzaktan eğitime katılan öğrencileri ile birlike, sıfırdan bir mobil oyun geliştirdi. Vedat öğretmen ve öğrencileri tarafından geliştirilen matematik oyunu Hesapla Nio, Google Play Store’daki yerini aldı.

Pandemi döneminde uzaktan eğitim modelinin aniden öğrencilerin hayatına girmesi, eğitim kalitesi ve öğrencilerin verimi açısından hep tartışma konusu oldu. Öğrencilerin dikkatini sürekli kılmak isteyen öğretmenler ise basit ancak farklı yöntemlere başvurdu. Bu öğretmenlerden birisi de Vedat Ersin Ceviz

Görev yaptığı Güzelcan Kardeşler Ortaokulu’nda bilişim teknolojileri dersi veren ve oyun geliştirmeye ilgi duyduğunu belirten Vedat öğretmen Webtekno’ya ulaştı “Uzaktan eğitim başlayınca enteresan bir hayal kurdum, neden derste bir mobil oyunu tepeden tırnağa tasarlayıp hayata geçirmiyoruz dedim. Hem çocuklara bu geliştirme deneyimini aktarmak hem de bir oyunun tasarım yazılım para kazanma ve yayınlama süreçlerine şahit olmalarını istedim.” açıklamasında bulundu.

Bir öğretmen ve ortaokul öğrencileri tarafından geliştirilen Hesapla Nio, aslında zihinden yapılan temel matematik işlemlerini hızlandıran bir mobil oyun: 

hesapla nio

Öğrencileri ile birlikte kurdukları geliştirici topluluğunun adını da Abacus Game Studio olarak belirleyen Vedat öğretmen, Webtekno’ya yaptığı açıklamasında “Hedefim bu alana ilgi duyan öğrencilerimin yeterliliklerini daha da geliştirmek ve mobil oyun sektörüne taze beyinleri genç yaşta kazandırmak.” dedi.

Hasapla Nio: Zihinden Matematik Bulmacası’nı aşağıdaki butona basarak indirebilirsiniz:

Vedat öğretmen ve öğrencilerinin Webtekno takipçilerine selamı var:

okul

98
8
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
98
8
4
2
2