Göz Açıp Kapayana Kadar Şaheserler Ortaya Çıkaran 3 Boyutlu Yazıcı: Karşınızda Creality Ender-5 S1!

8
2
1
1
0
Creality, “Ender-5 S1” isimli yeni 3 boyutlu yazıcısını tanıttı. Geniş baskı alanı ile tüm prototipler için uygun olan yazıcıyı benzersiz kılan özelliği ise yüksek hızı. Bu yazıcı ile standart bir prototip, diğer modellerin yarısı kadar zamanda basılıyor.

3 boyutlu yazıcılar hem bireysel tüketiciler için hem de her çaptan işletmeler için büyük önem arz etmeye başladı. Zira bu ürünler sayesinde hemen her projeye ait prototip üretimi yapılabiliyor. Öte yandan; bilim insanları 3 boyutlu yazıcılar kullanarak organ üretmeye bile çalışıyorlar. 

Hal böyle olunca da 3 boyutlu yazıcılar, her geçen gün biraz daha gelişiyor ve teknolojinin harikası haline geliyor. Şimdi sizlere, ne demek istediğimizi somut örnekleriyle anlatacağımız bir yazıcıdan bahsedeceğiz. Bu yazıcı, sektörün önemli isimlerinden Creality’nin “Ender-5 S1” isimli üst düzey modeli. Gelin hep birlikte, bu yazıcıya yakından bakalım.

Karşınızda Ender-5 S1

Ender-5 S1

Creality’nin en yeni 3 boyutlu yazıcısı, 220 x 220 x 280 mm’lik baskı alanı ile küçük ve orta büyüklükteki baskılar için oldukça ideal bir yapıya sahip. 4,3 inç boyutunda dokunmatik bir ekrana sahip olan Ender-5 S1, bu ekran sayesinde baskı sırasında bilgisayara olan bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Bir SD kart yardımıyla veya akıllı telefona yükleyeceğiniz bir uygulama aracılığı ile baskı talimatını kolaylıkla verebiliyorsunuz. 

Ender-5 S1, diğer 3 boyutlu yazıcılardan ayrılan önemli bir özelliğe sahip. Bu yazıcının hızı rakiplerinden birkaç kat yüksek. Bu da zamandan tasarruf yapılmasına imkan tanıyor. Nozzle sıcaklığı 300 santigrat derecedeyken bile 250 mm/s hızıyla baskı yapabilen yazıcı, bu özelliği ile baskı süresini yüzde 50’den fazla kısaltıyor.

3D printer

Yazıcının öne çıkan özelliği hızından ibaret değil. Creality Ender-5 S1, oldukça esnek bir tablaya sahip. Kullanıcılar, baskı tamamlandıktan sonra tabladaki özel katmanı çıkarıp, bükebilecekler. Bu sayede baskı yapılan model, birkaç saniye içinde tabladan ayrılmış olacak. Ender-5 S1, 3 boyutlu yazıcıların en büyük problemleri arasında yer alan “tablaya yapışma” sorununu çözmüş gibi görünüyor.

Ender-5 S1’in çok yönlü bir yazıcı olduğunu da söyleyelim. ABS ve PLA filamentlere ek olarak PETG, TPU, PC, ASA ve HIPS filamentler için de uygun olan 3 boyutlu yazıcı, bu sayede farklı ihtiyaçlara aynı anda yanıt verebilecek potansiyele sahip.

Eğer siz de Creality’nin yepyeni yazıcısı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak ve ürünü satın almak isterseniz, buradaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

8
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
1
1
0