Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı Tanıtıldı: Kucağınızda Olduğunu Unutursunuz...

12
3
2
0
0
Fujitsu, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı Lifebook WU-X/G2'yi tanıttı. Yalnızca 634 gram ağırlığındaki dizüstü bilgisayar, iPad Pro'dan bile hafif bir yapıya sahip. Peki bu dizüstü bilgisayar neler sunuyor ve kaç para?

Japonya merkezli teknoloji şirketi Fujitsu, düzenlediği bir etkinlikte yeni dizüstü bilgisayarı "Lifebook WU-X/G2"yi duyurdu. Bu dizüstü bilgisayar, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olması nedeniyle sektörde ilgi görecek gibi görünüyor. Yalnızca 634 gram ağırlığındaki dizüstü bilgisayar, Apple iPad Pro'dan (682 gram) bile daha hafif bir yapıya sahip. Peki dizüstü bilgisayarın teknik özellikleri neler?

13,3 inç büyüklüğünde FHD çözünürlük sunan bir ekranla gelen dizüstü bilgisayar, ince kabul edilebilecek çerçevelerle donatıldı. Webcam'e de sahip olan WU-X/G2, parmak izi okuyucu sensörü de sunuyor. 

Karşınızda Fujitsu Lifebook WU-X/G2

Fujitsu WU-X/G2

Fujitsu WU-X/G2, 12. nesil Intel Core işlemcilerden güç alıyor. 8GB, 16GB veya 32GB LPDDR4x RAM ile satın alınabilen dizüstü bilgisayar, 256GB ila 2TB aralığında depolama seçenekleri sunuyor. Bluetooth 5.1 ve WiFi-6 desteğine sahip olan dizüstü bilgisayarın batarya kapasitesi ise 25WHr olarak açıklandı. Bu batarya oldukça küçük ve hatta powerbankle bile şarj edilebilecek düzeyde ancak Fujitsu'ya göre 11 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarının Japonya'da piyasaya sürüldüğü belirtildi. Ancak diğer ülke pazarlarıyla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Tüketiciler, WU-X/G2'nin en üst düzey versiyonunu satın almak istediklerinde, 2.400 doları gözden çıkaracaklar.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/worlds-lightest-laptop-weighs-less-than-apples-ipad-pro-sans-keyboard
12
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
3
2
0
0