Galaksinin Koruyucuları’nın “Yılbaşı Özel” Filminden İlk Fragman Geldi

13
2
2
1
0
Galaksinin Koruyucuları’nın “Yılbaşı Özel” Filminden İlk Fragman Geldi
Galaksinin Koruyucuları 2 ve 3 arasında geçecek olan mini film Galaksinin Koruyucuları Yılbaşı Özel’den ilk fragman yayınlandı. Fragmanda ayrıca ilk filme ufak bir gönderme de bulunuyor.

2014 yılında vizyona giren Galaksinin Koruyucuları, çizgi romanlarda görmeye alıştığımız koruyucuların aksine çok daha "eğlenceli” bir ekibi Marvel hayranları ile buluşturmuş ve ilk iki filmi ile büyük bir beğeni toplamıştı. Hatırlarsanız serinin yönetmeni ve bir dönem hakkındaki pedofili iddiaları nedeniyle filmden kovulup geri gelen James Gunn, yaptığı bir açıklamada Galaksinin Koruyucuları 3 filminin ekibi son kez bir arada göreceğimiz film olduğunu belirtmişti. Filmde Drax karakterini canlandıran WWE güreşçisi Dave Bautista ise 3. filmden sonra Drax rolünü bırakacağını açıklamıştı.

2. ve 3. film arasında geçecek olan ve bir yılbaşı hikayesini anlatan Galaksinin Koruyucuları Yılbaşı Özel filminin de geleceğini duyuran Gunn, bu “mini film” hakkında açıklama yapmamıştı. Bugün ise yılbaşı özel filminden ilk fragman geldi.

Sadece Disney+’ta yayınlanacak

Fragmanda Kraglin’in dünyada yılbaşı zamanı olduğunu söylemesinin üzerine koruyucuların Peter’ı neşelendirmek için dünyaya giderek ona unutamayacakları bir yılbaşı yaşatmak istemeleri üzerine geçiyor. Fragmanda ayrıca ilk filme atıfta bulunan ekip, Peter’ın 2014 yapımı Galaksinin Koruyucuları filminde Gamora’ya Kevin Bacon’ı övmesinin üzerine Kevin Bacon’ın evine giderek kendisini Peter’a yılbaşı hediyesi olarak kaçırmaya çalışıyor.

Disney, bu noktada klişeleşmiş bir “hadi yılbaşını kurtaralım” filmi yerine akıllıca bir seçim yaparak klasikleşmiş bir “mutlu yılbaşı” ve aile temalı bir kısa film sunarak hem genç izleyicileri hem de yaşı nispeten ilerlemiş izleyicileri memnun edecek gibi görünüyor. Filmin ayrıca ne kadar uzun olacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı ancak filmin normal bir filimden daha kısa olacağı kesinleşti.

Galaksinin Koruyucuları Yılbaşı Özel filmi, 25 Kasım tarihinde sadece Disney+’ta vizyona girecek. Film sinemalarda yayınlanmadığı için de sinema yasasına tâbi olmayacak ve yayınlandığı gün ülkemizde de izlenebilecek.

13
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
2
1
0