Marvel Sinematik Evreninde Yeni Bir Çağ Başlayacak: Ant-Man and Wasp: Quantumania’dan İlk Fragman Geldi

18
3
0
0
0
Marvel Sinematik Evreninde Yeni Bir Çağ Başlayacak: Ant-Man and Wasp: Quantumania’dan İlk Fragman Geldi
Marvel Sinematik Evreni'nin yeni fazının ilk filmlerinden olan Ant-Man and Wasp: Quantumania'dan ilk fragman yayınlandı.

Iron Man’in ilk solo filmi ile başladığı belirtilen Marvel Sinematik Evreni, She-Hulk dizisinin sezon finali ile birlikte 4. fazı bitirmişti. 5. Fazın ilk filmlerinin ise Black Panther: Wakanda Forever ve Ant-Man and Wasp: Quantumania olacağı açıklanmıştı.

Hatırlarsanız dün, Black Panther: Wakanda Forever filminden yeni bir TV reklamı yayınlanmış ve bu fragmanda yeni Black Panther, Namor ve Iron Heart gibi karakterleri de ilk kez bu kadar net bir şekilde görmüştük. Bugün ise Ant-Man and Wasp: Quantumania’dan ilk fragman yayınlandı.

Karşınızda Kang The Conqueror!

Marvel Sinematik Evrenini kuantum boyutu ile birleştirecek ve çoklu evrenlerin kapısını sonuna kadar açacak film olan Ant-Man and Wasp: Quantumania’nın fragmanına göz attığımızda pek çok detayı fark ediyoruz. Bunlardan ilki Scott Lang’in kızı Cassie’nin çizgi romanlardan tanıtığımız Stinger olarak bu evrene dahil olması. Wasp ile hemen hemen aynı kostüme sahip olan Stinger, Young Avengers’ın önemli üyelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Ayrıca diğer yapımlarda Stinger’a ek olarak She-Hulk, Iron Heart (Black Panther: Wakanda Forever) ve Kate Bishop’ın (Hawkeye) da görülmesi yakın bir gelecekte Young Avengers’ın kuruluşuna şahit olabileceğimizi de gösteriyor.

Fragmanda ayrıca ilk olarak Loki dizisinde gördüğümüz Fatih Kang’ı da (Kang the Conqueror) net bir şekilde görüyoruz. Bu da Kang’ın Marvel Sinematik Evreni’ne bu film ile dahil olacağını bize gösteriyor. Ayrıca fragmanın son sahnelerinde Kang’ın Ant-Man’e “Eğer bana yardım edersen sizi evinize gönderebilirim ve sana daha çok zaman verebilirim.” dediğini duyuyoruz. Bu noktada Ant-Man’in Kang’ı kuantum evreninden çıkaracağı ve ölümünü erteleyeceği düşünülüyor. Ayrıca fragmanda Cassie’nin yaptığı bir cihaz yüzünden karakterlerimiz kuantum evrenine çekiliyor ve buradan çıkmak için bir yol arıyorlar.

Filmde ayrıca Bill Murray’in de rol alacağı bu fragman ile kesinleşmiş oluyor. Krylar karakterini canlandıracağı iddia edilen Murray’in hangi rolde olacağı ise henüz açıklanmadı. Ancak eğer iddialar doğruysa Krylar karakterini yakında açıklanması beklenen World War Hulk filminde de görebiliriz. Kendisi Hulk türünün evi olan Sakaar’daki bir savaş lordu olarak çizgi romanlarda yer edinmişti.

Hakkında şu anda onlarca teori bulunan Ant-Man and Wasp: Quantumania, 17 Şubat 2023, yani 5. fazın ilk filmi olan Black Panther: Wakanda Forever’dan tam 4 ay sonra vizyona girecek.

Kaynak : https://movieweb.com/ant-man-and-the-wasp-quantumania-teases-big-things-are-coming/
18
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
3
0
0
0