Google CEO'sundan Şirkette Köklü Değişiklikler Yapılacağını Gösteren Açıklama: "Şirketi Basitleştirmemiz Gerek"

5
1
0
0
0
Google'ın ortaya çıkan aylık toplantısının ses kayıtları, CEO Pichai'nin şirkette köklü değişikliklere yeşil ışık yaptığını gösterdi. CEO, şirketi basitleştirmeleri gerektiğini paylaştı.

Günümüz internetinin en büyük ismi olan Google, pek çok hizmeti ve ürünüyle kullanıcılara ve müşterilerine son hızda hizmet vermeye devam ediyor. Tabii bu hizmetin sürdürülebilirliği için Google çalışanlarının yoğun bir şekilde çalışması ve ekipler halinde planlamalar yapması gerekiyor. Bu yoğun tempo Google çalışanları tarafından zaman zaman dillendirilirken, bugün Google’dan ilginç bir bilgi geldi.

Insider’ın eline geçen Google’ın aylık toplantısının ses kaydında CEO Sundar Pichai, şirketin çalışanları özelindeki yeni planlarını paylaştı. Pichai, söz konusu ses kaydında ‘şirketi basitleştirmeyi’ planladıklarını açıkladı. Peki Pichai’nin bu sözleri ne anlama geliyor?

Mevcut şartlar, Google için büyük fırsatlar sunabilir:

google

Ses kaydından aktarılanlara göre Pichai, Google’ın ‘zorlu makroekonomik koşullarda’ çalıştığını vurguluyor, çalışanlarına bunun ‘değişiklikler hakkında derinlemesine düşünme’ fırsatı sunduğunu belirtti. Pichai, bu fırsatlardan faydalanmak içinse şirketi ‘basitleştirmek’ ve büyüdükçe ‘karışıklık’ seviyesini azaltmak zorunda olduğunu söyledi.

Gereksiz toplantılara son verilecek:

Google’ın bunu sağlamak için hangi değişikliklere imza atacağı henüz net olmasa da ses kaydında olası değişikliklerden bazılarından bahsedildi. CEO Pichai, şirketin gereksiz toplantıları kesebileceğini, daha çalışanlara daha az hedef belirleyebileceğini ve dikkat dağınıklarına neden olabilecek etmenlerin azaltılabileceğini paylaştı.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/google-cut-back-meetings-distractions-okrs-goals-simplicity-sprint-2022-9
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0