GTA 5'e Yeni Nesil Konsol Güncellemesi Geldi: Grafikler Taş Gibi Oldu! [Video]

23
10
4
3
0
Rockstar Games, GTA 5'in Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, oyuna ışın izleme desteği getirdi. 10 yaşındaki GTA 5, artık cam gibi parlayan grafiklere sahip.

2013 yılında piyasaya sürülen ve bugün bile Steam'in en çok satan oyunlar listesinde bulunan GTA 5 ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Tarihin eskitemediği oyun, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için yeni nesil güncelleme aldı. Işın izlemeye odaklanan güncelleme, GTA 5'in grafiklerine adeta boyut atlatmış durumda.

GTA 5 için hazırlanan güncelleme, oyundaki neredeyse her nesneye ışın izleme özelliği getirmiş durumda. Güncelleme ile su birikintilerine veya camlara yaklaştığınızda, karakterinizin silüetini görebileceksiniz. Çalışmaları biraz abartan Rockstar Games, krom kaplı araçlarda bile mükemmel bir yansıma yaptırıyor.

GTA 5'in yeni nesil güncellemesinden bir ekran görüntüsü:

GTA 5

Yukarıda, GTA 5'in yeni nesil güncellemesiyle gelen ışın izleme özelliğinin neler sunduğuna dair bir örnek var. Camlı bir yerin önünde duran karakterin yansıması ile çevredeki diğer nesneler, silik bir şekilde görülebiliyor.

Krom kaplı bir aracın yansıma performansını aşağıdan izleyebilirsiniz:

GTA 5 için hazırlanan güncelleme, şu an için yalnızca yeni nesil konsollar için destek sunuyor. Ancak bu yamanın kapsamı ilerleyen dönemlerde değişebilir ve ışın izleme teknolojisine sahip olan ekran kartı sahipleri, GTA 5'in PC versiyonunda da aynı deneyimi yaşayabilirler.

Işın izleme teknolojisinin oyunu nasıl değiştirdiğini gösteren bir karşılaştırma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

23
10
4
3
0
Emoji İle Tepki Ver
23
10
4
3
0