• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA 5'in Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı

GTA 5'in Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı (Hala Kim Alıyor Bu Oyunu?)

32
8
4
3
1
Take-Two Interactive, 2022'nin üçüncü çeyreğine ilişkin satış verilerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre GTA 5, son üç aylık periyotta 5 milyon adet satış yaptı. Böylelikle oyunun toplam satışları 170 milyonu aşmış oldu...

Video oyun dünyasının iki önemli ismi Rockstar Games ile 2K Games'i, ayrıca mobil oyun devi Zynga'yı bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, 2022'nin üçüncü çeyreğine ilişkin mali durum raporunu yayınladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar, en çok da GTA 5 açısından ilgi çekiydi. Öyle ki 2013 yılında piyasaya sürülen, yıllar içerisinde hem çok sıkı indirim kampanyalarına dahil olan hem de ücretsiz hale bile getirilen oyunun peynir ekmek gibi satmaya devam ettiğini gözler önüne seriyor. 

Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen GTA 5'in güzel bir oyun olduğunu tartışacak değiliz. Ancak bu oyunun bugün bile nasıl çok sattığını anlamak mümkün değil. Zira Take-Two Interactive'in üst düzey yöneticileri arasında yer alan Hannah Sage'e göre GTA 5, geçtiğimiz 3 aylık süreçte 5 milyon adet satıldı.

GTA 5'in satış rakamı 170 milyonu aştı!

GTA 5

Yapılan resmi açıklamaya göre GTA 5 satışları, oyunun piyasaya sürüldüğü günden bu yana 170 milyon adedi geçmiş durumda. Tüm GTA oyunlarının toplam satışına baktığımızda ise 385 milyon sonucunu görüyoruz. Bu istatistiklere göre GTA 5 satışlarının, tüm GTA oyunlarının neredeyse yarısı kadar sattığını söyleyebiliriz.

Satışlar bu kadar iyiyken GTA 6'ya gerek var mı?

GTA 6

Oyunseverlerin neredeyse tamamı, yıllardır GTA 6'nın piyasaya sürülmesini bekliyor. Ancak mevcut verilere bakacak olursak; daha çok bekleriz. Zira GTA 5, her ay 1.5 milyondan fazla satıyor. Yani bu oyun, geliştiricisine bugün bile milyonlarca dolar para kazandırıyor. Siz olsanız bu kadar satan bir oyun varken kaynaklarınızı kullanıp yeni bir oyun üzerinde çalışmayı sürdürür müsünüz?

Kaynak : https://www.take2games.com/ir/quarterly-earnings
32
8
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
32
8
4
3
1