• Anasayfa
  • Oyun
  • Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

67
41
10
8
4
Geçtiğimiz hafta oyun dünyasında pek çok önemli gelişme yaşandı. Biz de bu içeriğimizde geride bıraktığımız haftanın en dikkat çeken, en çok konuşulan haberlerini bir araya getirdik.

Geride bıraktığımız hafta boyunca oyun dünyasında birçok gelişmeye tanık olduk. Cyberpunk 2077'nin daha şimdiden Steam'deki oyuncu kitlesinin büyük bir bölümünü kaybettiği ortaya çıkarken, hayatta kalma oyunu Rust ise tarihinin en iyi günlerini yaşamaya başladı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, geçtiğimiz hafta hem ülkemiz hem de dünyada oyun sektörü açısından oldukça hararetli geçti. Biz de bu içeriğimizde geçtiğimiz haftanın öne çıkan oyun haberlerini bir araya getirdik. Gelin, tüm bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan oyun haberleri:

PlayStation 5'in Dijital Sürümü Türkiye'de Bir Mağazada Listelenmeye Başladı

PlayStation 5 Dijital Sürüm

Türkiye'nin önde gelen e-ticaret sitelerinden Vatan Bilgisayar, PlayStation 5 Dijital Sürüm'ü web sitesinde listelemeye başladı. Ürün sayfasında 'Çok Yakında' ibaresinin yer alması, uygun fiyatlı ancak yeni nesil bir oyun konsolu almak isteyenleri fazlasıyla heyecanlandırdı. Ürünün fiyatı ya da ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

15 Yıldır Yayınlanmayan Oyun Tomb Raider: 10th Anniversary, Artık İndirilebilir Durumda

Tomb Raider: 10th Anniversary

Core Design'ın 2006 yılında geliştirmeye başladığı ve hiçbir zaman yayınlayamadığı Tomb Raider: 10th Anniversary, internette bulunan bir arşivde yayınlanarak oyunseverlerle buluştu. "Kayıp Tomb Raider" olarak da adlandırılan bu oyun, şu anda oyuncular tarafından indirilip oynanabiliyor. Gerekli talimatları ilgili haberimizde bulabilirsiniz.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077, Şimdiden Steam'deki Oyuncu Kitlesinin Yüzde 79'unu Kaybetti

Cyberpunk 2077

Geçtiğimiz günlerde büyük beklentilerle piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, hem oyuncular hem de geliştirici firma için kelimenin tam anlamıyla "hayal kırıklığı" oldu. Yaşanan bu hayal kırıklığı, oyuncu sayısına da yansımış olacak ki Cyberpunk 2077 şimdiden Steam'deki oyuncu kitlesinin yüzde 79'unu kaybetti. Oyun, piyasaya çıktığı ilk günlerde anlık 1 milyon oyuncu sayısının üzerine çıkıyordu.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Eve Online’da, Dünyanın En 'Maliyetli' PvP Savaşı Rekoru Kırıldı

EVE Online

Uzay temalı popüler bilim kurgu oyunu Eve Online, 30 Aralık'ta gerçekleşen PvP savaşıyla yeni bir dünya rekoruna imza attı. Oyundaki en büyük iki klan arasında geçen ve toplamda 5600 kişinin katılım gösterdiği savaşın maliyetinin 345 bin doları aştığı tahmin ediliyor. Eve Online, daha önceleri de rekor kıran savaşlara sahne olmuştu.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hayatta Kalma Oyunu Rust, 134 Bin 483 Eş Zamanlı Oyuncu ile Tarihinin En İyi Günlerini Yaşıyor

Rust

İlk kez 2013 yılında piyasaya sürülen hayatta kalma temalı oyun Rust, tarihinin en iyi günlerini geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde 134.483 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşan Rust'ın Twitch'teki izleyici sayısı ise 1 milyon sınırını aştı. Geliştirici ekip, 8 yaşındaki oyunun hâlâ bu kadar ilgi görüyor olabilmesinden oldukça memnun.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Football Manager 2021, 1 Milyon Barajına En Hızlı Ulaşan FM Oyunu Oldu

Football Manager 2021

Günümüzün en popüler futbol kariyer oyunlarından olan Footbal Manager'ın en yeni oyunu FM21, serinin en hızlı 1 milyon barajına ulaşan oyunu oldu. Kasım 2020'de piyasaya sürülen popüler futbol oyunu, uzun yıllar sonra Xbox konsolu için de gelirken PlayStation 4 / 5 cihazları için yayınlanmaması ise hayal kırıklığı yaratmıştı.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Rockstar Games'in Eski Çalışanından GTA 6 Umutlarını Şimdilik Rafa Kaldıran Tweet

GTA 6

Bir zamanlar Rockstar Games'te çalışan bir kişi, GTA 6 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hem iyi hem de kötü haberler veren eski Rockstar çalışanı, oyunun geliştirildiğini doğruladı ancak yakın bir gelecekte çıkmayacağının altını çizdi. Bu nedenle GTA 6'yı uzunca bir süre daha beklemek durumunda kalabiliriz.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2020 Steam Ödülleri'nin Kazananları Açıklandı: Yılın Oyunu Red Dead Redemption 2

2020 Steam Ödülleri

Steam, 2020'nin en iyilerinin oyuncular tarafından belirlendiği 2020 Steam Ödülleri'nin kazananlarını açıkladı. Rockstar Games imzalı Red Dead Redemption 2 'Yılın Oyunu' seçilirken, geçtiğimiz dönemlerin en popüler oyunlarından Fall Guys ise 'Arkadaşlarla Daha Zevkli' kategorisinin birincisi oldu. Diğer kategorilerde ödül kazanan oyunlara ilgili haberimizden göz atabilirsiniz.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

1998 Yılında Geliştirilmeye Başlayan PS1 Oyunu, 23 Yıl Sonra Tamamlandı [İsteyenler İndirebilir]

Magic Castle

İlk kez 1998 yılında geliştirilmeye başlanan 'Magic Castle' adlı PlayStation 1 oyunu, tam 23 yıl sonra tamamlandı. Geliştirici ekipteki bir kişinin kaynak kodlara ulaşarak tamamladığı RPG türündeki oyunu dileyen oyunseverler indirebiliyorlar.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

67
41
10
8
4
Emoji İle Tepki Ver
67
41
10
8
4