iOS 18 Beta Sürümü Nasıl Yüklenir?

2
1
0
0
0
Apple, dün akşam tanıttığı iOS 18'in ilk geliştirici beta sürümünü resmen yayımladı. Peki iOS 18 beta nasıl yüklenir? İşte yapmanız gerekenler

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dün akşam gerçekleştirdiği WWDC 2024 etkinliklerinde iOS 18'i duyurdu. Böylelikle iPhone sahiplerinin çok yakın bir gelecekte kullanabilecekleri yepyeni özellikler açıklanmış oldu.

Ancak dileyenler, iOS 18'i şimdiden kullanmaya başlayabilirler. Çünkü Apple, iOS 18'in ilk geliştirici beta sürümünü resmen yayımladı. Eğer uygun şartları sağlıyorsanız siz de iOS 18'i şimdiden kullanmaya başlayabilirsiniz.

iOS 18 geliştirici betasını yüklemek için sağlamanız gereken şartlar

iOS 18 beta indir

Eğer siz de iOS 18'in geliştirici beta sürümünü şimdiden deneyimlemek istiyorsanız Apple hesabınızı geliştirici hesabı hâline dönüştürmeniz gerekiyor. Bunun için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken şey oldukça basit.

iOS 18 geliştirici beta sürümü nasıl yüklenir?

ios 18 beta nasıl yüklenir

  • Adım #1: Telefonunuzdan "Ayarlar" bölümüne girin.
  • Adım #2: Genel'e ve Yazılım Güncelleme seçeneklerine dokunun.
  • Adım #3: Beta Güncellemeleri'ne dokunun.
  • Adım #4: iOS 18 Developer Beta’yı seçin.
  • Adım #5: Şimdi Güncelle seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları yaptığınız takdirde iOS 18 geliştirici beta sürümünü kullanmaya başlayacaksınız. Ancak şunu net bir şekilde belirtelim. Beta sürümler, uygulamalarda çökme ve bazı işlevlerin çalışmamasına yol açabilir. Ayrıca veri kaybı yaşama olasılığınız da mevcut. Eğer bu konuda endişeleriniz varsa kararlı sürümü beklemeniz faydanıza olabilir.

Peki iOS 18 kullanıcılara neler sunacak?

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0