Kia, Yeni Tasarım Hatlarına Sahip 2022 Ceed’i Tanıttı

12
12
3
2
1
Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, Avrupa pazarındaki en popüler modellerinden Ceed’in makyajlı yeni 2022 modelini tanıttı. Modelin üretimi, bu ağustos ayında başlıyor.

Ülkemizde çok popüler olmasa da Kia’nın Ceed modeli, Avrupa’da önemli bir paya sahip. Model, Kia’nın Avrupa’daki satışlarının %28’lik bölümünü oluşturuyor. Kia’nın en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Ceed, Volkswagen Golf gibi C segmenti otomobillerle baş başa kapışıyor.

Ceed’in başarısını sürdürmek isteyen Güney Koreli otomobil üreticisi de bu kez yepyeni bir tasarımla karşımıza gelmeye karar verdi. Kia, 2022 model Ceed otomobilini tanıttı. Yeni model, bir önceki modele göre bariz tasarım değişiklikleri içeriyor. Bu değişikliklerden en ön plana çıkan kısımsa ön kısımda yer alan ızgara. Yeni Ceed’in hibrit modelindeki ızgaraysa kapalı olarak aynı şekilde muhafaza edilmiş. 

Yeni tasarım, yeni seçenekler:

kia ceed

Aracın iç kısmına geldiğimizde bizleri 12,3 inçlik dijital gösterge paneli ve 10,25 inçlik dokunmatik ekran karşılıyor. Kia, iç kısımda müşterilerine beş farklı seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden üçü yeni makyajlı modelle birlikte gelirken diğer ikisi önceki modellerde de yer alan seçeneklerdi. Araç renkleriyse ‘Experience Green (Yeşil)’, ‘Yucca Steel Grey (Gri),’, ‘Machined Bronze (Bronz)’ ve Lemon Splash (Sarı) seçenekleriyle daha da genişletildi.

Motor seçenekleriyse turboşarjlı 1.0 litre, üç silindirli 120 beygirlik benzinli motorla başlıyor. Bu seçeneğe 7 vites, çift kavramalı otomatik şanzıman eşlik ediyor. Araç, yakıt tüketimini ve emisyonu azaltmak için 48 V yarı hibrit kurulumdan yararlanıyor. Bu kurulum, 100 beygirlik LPG destekli çift yakıtlı motor ve 1.6 litrelik 136 beygirlik motorda da bulunuyor.

2022 kia ceed

Wagon modeliyle birlikte sunulan plug-in hibrit güç aktarma sistemi, 1.6 litrelik GDI motoru 44.5 kilowatt’lık elektrik motoruyla birleştiriyor. Araçta 6 vites ve çift kavramalı otomatik şanzıman yer alıyor. Plug-in hibrit modunda 141 beygir ve 265 tork üretilirken elektrikli modda yalnızca 58 kilometrelik yolculuk yapmanızı sağlayacak batarya sunuluyor.

Kia, 2022 Ceed’in üretimine bu ağustos ayında Slovakya’daki fabrikasında başlayacak. Aracın teslimatlarıysa yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Kaynak : https://www.motor1.com/photo/5969330/2022-kia-ceed-facelift/
12
12
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
12
12
3
2
1