Call of Duty: Modern Warfare II, Daha Beta Sürümde Battlefield ve FIFA'nın Oyuncu Sayısını Geçti

15
12
3
1
1
Call of Duty: Modern Warfare II, açık beta sürümü başladıktan sonra 24 saat içerisinde çok büyük bir oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Öyle ki bilgisayarda, aynı anda MW2 oynayan kişilerin sayısı, FIFA 22 ve Battlefield 2042 oynayanların sayısını geride bıraktı.

Call of Duty: Modern Warfare 2 henüz çıkmadı. Tam 1099 TL’lik bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkan Modern Warfare 2, açık betada ülkemizde en çok satılan dördüncü oyun olurken dünya çapında da ciddi sayıda oyuncuyu kendisine çekmeyi başardı. 

Oyunun Steam’de yayınlandığı ilk 24 saatte, açık betaya katılan ve anlık olarak aynı anda oyunu oynayan kişi sayısı 110 bine ulaştı. Üstelik bu sayı yalnızca bilgisayar oyuncularını içeriyor: Oyun aynı zamanda PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S kullanıcıları da açık betaya katılıyor. 

FIFA 22 ve Battlefield 2042’yi geride bıraktı

modern wardare II

Call of Duty: Modern Warfare 2’nin resmi çıkış tarihi 28 Ekim olmasına rağmen, oyunseverler açık betada oyuna erişebilme şansına sahip. Modern Warfare 2 beta büyük ilgi görürken, dünya çapında da SteamDB’nin “Trending oyunlar” ve “popüler yeni çıkanlar” listelerinin zirvesinde kendisine yer bulmayı başarıyor. Elden Ring ve Dead by Daylight gibi yapımların da bu listede yer aldığını göz önüne aldığımızda MW2’nin büyük ilgi gördüğünü söylemek mümkün oluyor.

Oyunu aynı anda oynayan kişi sayısı, FIFA 22 gibi popüler bir yapımda, Resident Evil Village’da ve Battlefield 2042 gibi yapımlarda gördüğümüz anlık oyuncu sayılarının ötesine geçmeyi başardı. Daha oyun çıkmadan bu başarıya ulaşması, Modern Warfare II için olan büyük ilginin de bir göstergesi. 

Call of Duty: Modern Warfare 2, 1.099 TL'lik fiyatına rağmen Türkiye'de en çok satan oyunlar arasında

en çok satanlar

Betada elbette oyuncular bazı hatalarla karşılaşabiliyor ancak açık betaların amacı da bu hataları ortaya çıkarıp düzeltebilmeyi sağlamak. Bakalım Modern Warfare 2, bu büyük ilginin altını doldurmayı başarabilecek mi?

Kaynak : https://steamdb.info/app/2075730/
15
12
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
15
12
3
1
1