Mozilla, Ücretsiz Dosya Paylaşım Uygulaması Firefox Send'i Android Cihazlar İçin Yayınladı

16
2
1
0
0
Mozilla'nın dosya paylaşım platformu olan Firefox Send, web kullanıcılardan sonra Android kullanıcıları için de yayınlandı.

Mozilla, geçtiğimiz haftalarda web kullanıcıları için sunduğu Firefox Send uygulamasını şimdi de Android cihazlara getirdi. Web bağlantıları üzerinden 1 GB’lık dosya paylaşımına izin veren Firefox Send, ücretsiz oluşturulan hesaplara da 2,5 GB’lık bir alan sunuyor.

Yüklenen dosyanın sunucular üzerinde ne kadar kalacağı da kullanıcıya bırakılmış durumda. Süre bazında dosya bulundurmada 5 dakika ile 7 gün arasında bir seçim yapabilirken ayrıca yüklenme sayısına göre de belirlenebiliyor. 1-100 indirme sayısı arasından tercih yapılabilecek, belirlenen indirme sayısına ulaşıldığında dosya silinecek.

Yüklenen dosyanın güvenliğini uçtan uca koruma ile sağlayan Mozilla, ayrıca kullanıcıların yükledikleri dosyalarına şifre koymalarına da izin veriyor.

Uygulamasını Android için çıkaran Mozilla’nın, Firefox Send’i iOS cihazlar için de çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil. Ancak iPad ve iPhone kullanıcısıysanız bu servise mobile siteleri üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Mozilla haricinde bu tarz bir servis sunan uygulamalar arasında WeTransfer, Google Drive, Dropbox, One Drive gibi seçenekler de bulunuyor.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/mobile/firefox-send-file-sharing-service-is-now-an-android-app/
16
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
2
1
0
0