Netflix, En Ucuz Reklamsız Abonelik Planını Kaldırıyor

14
3
0
0
0
Netflix, kullanıcılarından ya daha fazla para ödemelerini ya da reklam izlemelerini istiyor.

Popüler çevrimiçi yayın platformu Netflix, son dönemde yaptığı değişiklikler ve açıklanan zamlarla dikkat çekiyordu. Platform şimdi de Birleşik Krallık ve Kanada'da en uygun fiyatlı reklamsız paketi iptal etmek için hazırlıklar yapmaya başladı. 

Reddit gibi platformlarda sık sık paylaşılan görsellere göre firma, aylık 11,99 dolarlık paketle üye olan kişilerden abonelik paketlerini değerlendirmelerini talep etmeye başladı. Kullanıcılar ya reklamsız ancak daha pahalı paketlere ya da daha ucuz ancak reklamlı pakete geçiş yapmaya yönlendiriliyor. 

Pakete abone olunamıyordu

netflix

Netflix daha önce de yaptığı açıklamalarda en alt paketi iptal etmeyi planladığını belirtmişti. Kanada, ABD ve Birleşik Krallık'ta yeni abone olan ya da aboneliğini yeniden aktifleştirecek kullanıcılar bu paketi tercih edemiyordu. Netflix'in Kanada ve Birleşik Krallık sitesinde de temel abonelik paketinin sona erdirildiği belirtiliyor. 

Diğer pek çok yayın platformu gibi Netflix de kullanıcılarını reklam destekli paketlere yönlendirmek için çalışıyor. Platformu reklamlı olarak abone sayısı 40 milyonu bulmuş durumda. Öte yandan bu abonelik modelinin diğer ülkelere ne zaman açılacağı ise bilinmiyor. Şimdilik sadece kısıtlı bir bölgede kullanılan reklamlı abonelik, Netflix'in uzun zamandır kâra geçememe sorununu da çözecek gibi gözüküyor. 

Reklamlı ancak daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini tercih eder miydiniz? Yoksa yayın platformlarının asıl olayı reklamsız olmalarından mı geliyor? Cevaplarınızı bekliyoruz. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2024/7/2/24190632/netflix-ad-free-basic-plan-discontinued
14
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
3
0
0
0