Obilet.com Rakibi Biletall’ı Satın Aldı: 20 Milyon Bilet Satışı Hedefleniyor

22
10
4
2
0
Türkiye’nin en bilinen ulaşım bileti satış platformu Obilet, rakibi Biletall’ı bünyesine dahil etmek üzere satın aldı. Temmuz ayında tamamlanması beklenen işlemlerle birlikte Obilet’in bu yıl 20 milyon bilet satışı yapması hedeflenecek.

Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 online otobüs ve uçak bileti platformu arasında yer alan Obilet, aynı alanda kendisine rakip olan bir diğer şirketi satın aldı. Biletall, bu ay içerisinde Obilet Şirketler Grubu’na dahil edilecek.

Online otobüs ve uçak bileti satış platformu Obilet, online bilet satış platformu Biletall’ı satın almak üzere iki şirket arasında anlaşmaya varıldığını duyurdu. Obilet tarafından yapılan açıklamada, devralma öncesi işlemlerin birkaç hafta içinde tamamlanacağı ve temmuz ayı içerisinde Obilet’in Biletall’ı kendi şirket grubuna dahil edeceği belirtildi.

CEO Gürocak: “Obilet’i dünya markası haline getireceğiz”

yiğit gürocak

Varılan anlaşmaya göre satın alma sonrasında Obilet ve Biletall faaliyetlerini iki ayrı şirket olarak sürdürecek. Türkiye’de şehirler arası otobüs ve uçak bileti satışlarında lider olan Obilet, satın alma sonrası kullanıcılarına daha fazla firma seçeneği sunarken 2021 yılı içerisinde 20 milyon bilet satmayı hedeflediğini söyledi. Bu satın almayla beraber otobüs ve hava yolu firmalarının da daha düşük maliyetle, daha çok sayıda kullanıcı ile buluşması hedeflenecek. Satın alma bedeline ilişkin bir açıklama ise henüz yapılmış değil.

Obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak, satın almaya ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Seyahat sektörü için çok heyecan verici olan bu gelişmeyi pazarda faaliyet gösteren firmalarımızla ve vatandaşlarımızla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Sektörün içinden gelen iki firma güçlerini birleştirirken bu satın almanın sektördeki tüm oyunculara hizmet kalitesi ve verimlilik anlamında pozitif yöne fayda sağlayacağını öngörüyoruz.”

“Vatandaşlarımız da aradıkları seyahat biletine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilecek, farklı alternatifleri karşılaştırarak kendileri için uygun olanı daha geniş seçenek yelpazesi içinden seçebilecek. Devralma sürecimiz tamamlandığında, yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeyi, yeni ürünler geliştirmeyi ve yurt dışına açılarak Türkiye’nin yerli seyahat markası olan Obilet’i dünya ölçeğinde bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz” 

Biletall CEO’su Çelik: “Sektörün küresel pazarda önünü açtık”

yaşar çelik

Anlaşmaya dair açıklamada bulunan Biletall CEO’su Yaşar Çelik ise “Kayseri’den çıkan bir bilişim markası olan Biletall, Türkiye’de şehirler arası seyahat sektörünün dijitalleşmesinde öncü rol oynamıştı. Sektörün içinde bulunduğu kriz ortamında böylesi bir anlaşma ile sektörümüzün küresel çapta daha da güçlenmesinin önünü açmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki başarılarımızda emeği bulunan çalışma arkadaşlarımızın Obilet çatısı altında işlerine devam etmelerini güvence altına almış olmak da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Türkiye seyahat sektörünün tüm paydaşları için hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

22
10
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
22
10
4
2
0