• Anasayfa
  • Donanım
  • PS5 ve Yeni Xbox'ın Stadia'dan Güçlü Olacağı İddia Edildi

Ortam Geriliyor: PlayStation 5 ve Yeni Xbox'ın Google Stadia'dan Güçlü Olacağı İddia Edildi

57
8
4
2
1
Konsol dünyasına yeni bir soluk getirmesi beklenen Google Stadia, diğer konsol üreticilerini de harekete geçirmiş gibi görünüyor. Söylentilere göre PlayStation 5 ve Xbox Scarlett, Stadia'dan çok daha güçlü olacak.

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Google Stadia, düşük gereksinimleriyle birlikte PlayStation ve Xbox için dişli bir rakip olarak sektörde adından söz ettirmişti. Ortaya çıkan yeni iddialarla birlikte konsollar arasındaki rekabet daha da kızışmaya başladı.

Stadia'nın duyurulmasının hemen ardından Sony'nin ve Microsoft'un bu duruma nasıl bir karşılık vereceği büyük merak konusu olmuştu. İki şirket de konuyla ilgili resmi duyurular yapmamış olsalar da yayınlanan raporlar, sektörün daha da çekişmeli bir hâl alacağını gösteriyor.

Bildiğiniz üzere Google, Stadia'nın 10,7 teraflopluk bir performansla satışa sunulacağını duyurmuştu. Bu değer piyasadaki en güçlü konsollar olan PlayStation 4 Pro ve Xbox One X'in hemen hemen iki katı olduğu için Stadia fazlasıyla üstün görülmüştü. Fakat Sony ve Microsoft'un yeni nesil konsollarını duyurmadığını unutmamak gerek. Bahsi geçen rapor, PlayStation 5 ve Xbox Scarlett'ın daha yüksek teraflop değeriyle tüketiciye sunulacağından söz ediyor.

Gazeteci Jason Schreier'ın iddiasına göre Sony ve Microsoft, 10,7'lik teraflop değerinin üstüne çıkabilmeyi amaçladığı için yeni nesil konsolları bu yıl duyurmadı. Schreier'ın söyledikleri aslında tahmin edilebilir şeyler ancak konunun asıl odak noktası bu değil. Güncel fiyatlarıyla bile daha ucuz olmasını beklediğimiz üst düzey konsolların katlanmış teraflop değerleriyle birlikte fiyatlarının ne duruma geleceği büyük bir soru işareti.

PlayStation 5 ve Xbox Scarlett'ın Google Stadia ile nasıl rekabet edeceğini yakın gelecekte hep birlikte göreceğiz. Umuyoruz ki fiyat anlamında fazla üzülmeyiz.

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2019/03/29/ps5-xbox-stadia-teraflops-more-powerful/
57
8
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
57
8
4
2
1