'Reklamlı Netflix'te Kullanıcıların En Sevdiği Özelliklerden Birinin Olmayacağı Ortaya Çıktı

44
11
1
0
0
Netflix'in bir süredir gündemde olan reklamlı abonelik paketi ile ilgili bir gelişme yaşandı. Bir geliştirici, Netflix'in kodlarında bu abonelik paketi ile ilgili önemli bir bilgiye ulaştı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarının başında gelen Netflix, bundan bir süre önce önemli bir açıklama yapmış ve yeni bir abonelik sistemi oluşturulacağı belirtmişti. Bu abonelik sistemi uygun fiyatlı ve reklamlı olacaktı. 

Şimdiyse bu abonelik sistemi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Steve Moser isimli bir geliştirici, Netflix'in kodlarında dikkat çeken bir detay yakaladı. Kodlar arasına gizlenmiş bir metin belgesine göre Netflix'in reklamlı abonelik paketi, içeriklerin indirilmesine izin vermeyecek. Kullanıcılar, bu koşullar altında Netflix'i yalnızca çevrimiçi olarak izlemek durumunda kalacaklar. Bunun önemli bir dezavantaj olduğunu söylemek gerek.

Netflix CEO'su sinyal vermişti

Netflix

Netflix'in kodlarında yer alan bilgi, pek çok kişi için şaşırtıcı değil. Zira Netflix CEO'su Ted Sarandos, bu yılın başlarında yaptığı bir açıklamada reklamlı abonelik paketinin reklamsız olanla aynı olmayacağını söylemişti. Sarandos'a göre reklamlı paket, reklamsız paketin düşük özelliklere sahip bir versiyonu olarak tasarlanıyordu. Steve Moser'ın keşfi, Netflix'in CEO'sunun yaptığı açıklamanın neyi kast ettiğini ortaya koymuş oldu.

Netflix'in reklamlı abonelik paketi ile ilgili bilgiler oldukça sınırlı. Sektör kaynaklarının iddiasına göre reklamlı Netflix, 2023 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Ayrıca bu abonelik türü, reklamsız abonelikten çok daha ucuz olacak. Ancak fiyatlandırma ile ilgili en ufak bir bilgi de söz konusu değil.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/17/23310288/netflix-ad-supported-offline-downloads-code
44
11
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
44
11
1
0
0