Netflix'ten "Yok Artık" Dedirten Açıklama: Reklamlı Abonelikte Tüm Dizi ve Filmler Olmayacak

82
25
5
4
0
Bugün peş peşe ikinci kez abone kaybına uğradığını açıklayan Netflix'ten reklamlı paket hakkında yeni bir açıklama geldi. Şirketin CEO'su Sarandos, reklamlı pakette tüm içeriklerin bulunmayacağına işaret etti.

Geçtiğimiz çeyreğe kadar sürekli abone sayısını artırmaya devam eden Netflix, bu başarısını 10 yıl sonra kaybetmişti. İlk kez abone kaybettiğini açıklamasının ardından şirket hisseleri de düşüşe geçmişti. Daha da ötesi pek çok projesini iptal etmiş ve daha önce şiddetle karşı çıktığı ‘reklamlı abonelik’ paketini getireceğini resmen açıklamıştı.

Netflix, bugün 2022’nin ikinci çeyreğine dair paylaştığı yeni raporunda da üst üste ikinci kez abone kaybettiğini açıkladı. Üstelik kayıp, geçtiğimiz çeyreğe göre daha da fazlaydı. Yeni abone kaybıyla şirkette yeni hareketlenmeler beklenirken bir yandan da Netflix CEO’su Ted Sarandos’dan reklamlı paket hakkında dikkat çeken bir açıklama geldi.

Reklamlı paket, Netflix’in tüm içeriklerine sahip olmayacak:

netflix

Yatırımcılarıyla bir araya gelen Netflix yöneticileri, toplantının röportaj bölümünde önemli bir açıklamada bulundu. Netflix CEO'su, reklamlı paketin şu anda kullanıma hazır olduğunu belirtti. Fakat bu paketi düşünenler için sorgulatan bir açıklama yaptı:

“Bugün, insanların Netflix'te izlediklerinin büyük çoğunluğunu reklam destekli katmana dahil edebiliriz. Hakkında stüdyolarla konuştuğumuz, platformda olmayan bazı şeyler var. Ama ürünü bugün piyasaya sürersek, reklam katmanındaki üyeler harika bir deneyim yaşarlar. Bazı ek içerikleri temizleyeceğiz, ancak kesinlikle hepsini değil, ancak bunun iş için önemli bir engel olduğunu düşünmüyoruz.”

Netflix eş CEO’su Spencer Neumann da Sarandos’un açıklamalarına katılırken, bu açıklamalar reklamlı pakette bazı Netflix içeriklerinin olmayabileceğini şimdiden gösterdi. Bu içeriklerin hangi içerikler olacağı ve içerik dışında başka hangi Netflix özelliklerinin olmayabileceği gibi sorular ise muhtemelen önümüzdeki günlerde cevap bulacak. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/19/23270693/netflix-adds-ads-subtracts-content-streaming-tier
82
25
5
4
0
Emoji İle Tepki Ver
82
25
5
4
0