Samsung, Yeni Kablosuz Kulaklığı Buds2 Pro'yu Tanıttı: İşte Özellikleri

7
2
2
1
0
Samsung, bugün gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold4, Flip4 ve Watch Series 5 ürünlerinin yanı sıra Buds2 Pro kulaklıklarını da tanıttı. Gelin, yeni amiral gemisi kulaklıkların özelliklerine yakından bakalım.

Samsung, yılın en merakla beklenen etkinliklerinden Unpacked’i bugün düzenledi. Şirket, etkinlikte yeni nesil katlanabilir akıllı telefonları Samsung Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4’ü tanıttı. Bununla birlikte yeni Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi de kullanıcılara gösterildi. Samsung, bununla da sınırlı kalmayarak yeni amiral gemisi kulaklıkları Galaxy Buds2 Pro’yu da etkinlikte tanıttı.

Samsung’un en üst düzey kulaklık ailesi olan Buds Pro ailesinin son üyesi Buds2 Pro, bir önceki nesile göre önemli yeniliklerle birlikte geldi. Gelin, en iyi dinleme deneyimi sunan Hi-Fi teknolojisini kulaklara taşıyan yeni Galaxy Buds2 Pro kulaklıklarının özelliklerine yakından bakalım.

Samsung'un Galaxy Buds2 Pro kulaklığını satın almak ve diğer cihazları hakkında bilgi edinmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Buds2 Pro neler sunuyor?

Yüksek netlikte ve doğrulukta ses deneyimi:

samsung galaxy buds2 pro

Samsung’un yeni kulaklıkları Buds2 Pro, en yüksek geliştirmelerinden birisini seslerin kodlanmasında taşıyor. Kulaklıklar, önceki nesilde olduğu gibi 16-bit değil, 24-bit ses çözümlemesi gerçekleştirebiliyor. Böylece duyduğunuz her bir nota, gerçeğe en yakın şekilde kulağa aktarılıyor.

Kulaklıklar, ses deneyimini daha geniş bir alanda hissediyor gibi yaşamanızı sağlamak içinse 2 yönlü hoparlörlere yer veriyor. Geniş frekans tepkisi sunan bu sistemin yanı sıra bas tarafında da derin bir bas sesi sunan Woofer yer alıyor. Kulaklıklar, direkt çoklu kanal (5.1, 7.1 ve Dolby Atmos) ve Gelişmiş Dolby Head Tracking özelliğine sahip 360 Audio algoritmalarına yer veriyor. 360 Audio sayesinde kulaklıklar kulağınızdayken başınızı hareket ettirdiğinizde sesin yönü belirleniyor ve mekânsal bir deneyim sunuluyor.

Tasarım:

samsung galaxy buds2 pro

Yeni Galaxy Buds2 Pro kulaklıklar, bir önceki nesil Buds Pro modeline göre önemli iyileştirmelere yer veriyor. Kulaklıkların boyutu bir önceki nesle göre %15 azaltılmışken, aynı zamanda her bir kulaklık sadece 5,5 gram ağırlığa sahip durumda. Kulaklıklar, Buds Pro ile benzer bir şekilde kulak deliği ve etrafına oturan yumurta şeklinde tasarımı taşıyor. Kulaklıklar, tere, suya ve dökülmelere karşı dayanıklılığını ortaya koyan IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahiplik yapıyor.

Aktif gürültü engelleme:

samsung galaxy buds2 pro

Günümüz üst düzey kulaklıklarının vazgeçilmez özelliklerinden aktif gürültü engelleme, elbette bu modelde de yer alıyor. Kulaklıklar, 3 adet yüksek sinyal gürültü oranlı mikrofon ile rüzgar gibi hafif sesler de dahil olmak üzere daha fazla dış sesi tespit ediyor ve kaldırıyor. Konuşmaya başladığınız andan itibaren gürültü engelleme özelliği otomatik olarak kapanıyor.

Bağlantı ve pil:

samsung galaxy buds2 pro

Samsung Galaxy Buds2 Pro, en üst düzey Bluetooth teknolojisi olan Bluetooth 5.3’e yer veriyor. Üstelik Samsung’un açıklamasına göre ilerleyen zamanlarda kulaklıklara LE Audio desteği de sunulacak.

Kablosuz kulaklıkların en kritik özelliklerinden biri olan batarya bölümüne geldiğimizdeyse karşımıza oldukça iddialı rakamlar çıkıyor. Samsung’un yeni kulaklıkları, aktif gürültü engelleyici açıkken 5 saate kadar ve kutuyla şarj ile 18 saate kadar kesintisiz oynatma süresi sunuyor. Tabii bu süre kulaklıkların kullanımına ve özellikle ses seviyesine bağlı olabiliyor.

Tüm Samsung akıllı telefonların fiyatlarını, özelliiklerini ve kampanyaları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

7
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
2
1
0