Insomniac, Spider-Man 2'nin Karakter Değiştirme Mekaniğinin Nasıl Çalışacağını Anlattı

15
8
1
0
0
Spider-Man 2’deki ana karakterlerimiz olacak Peter ve Miles arasında nasıl geçiş yapacağımızın mekaniği, Insomniac tarafından açıklandı.

2 yıl kadar önce ilk fragmanı gösterilen ve hepimizin heyecanla beklediği Spider-Man 2’den oynanış videosu, nihayet geçtiğimiz hafta yapılan PlayStation etkinliğinde kamuoyuyla paylaşıldı. Aynı ilk oyundaki gibi oyuncular olarak bu oyuna da bayağı bir yükseldik.

Özellikle oynanış videosunda gördüğümüz Miles ve Peter arasında geçiş yapılan sahneler çok ilgi çekiciydi. Geliştirici Insomniac, bu karakter değiştirme mekaniğinin oyuna nasıl yedirildiğini detaylı bir şekilde anlatmış.

Peter ve Miles arasında tek tuş ile geçiş yapabileceğiz

Spider-Man 2’nin yaratıcı yönetmeni Bryan Intihar, Eurogamer’a verdiği röportajda mekaniğin nasıl çalıştığını anlattı. Söylediğine göre oyunda Peter’ın etrafına inşa edilmiş bir içerik kümesi, Miles’ın etrafına inşa edilmiş ayrı bir içerik kümesi ve ikisinin birlikte etrafına inşa edilmiş içerikler barındıran bir kesişim kümesi bulunuyor.

PlayStation 5’in gücünü kullanan geliştiriciler, oyunda bu iki karakter arasında açık dünyadayken tek tuşla geçiş yapılabilen bir sistem geliştirmişler. Bryan’ın değindiği en önemli husus, bu geçişin çok kısa sürecek olması. Ek olarak, bu karakter değiştirme mekaniği Spider-Man 2'nin beceri ağacı ile de bağlantılı olacak. Beceri ağaçlarından biri Peter için, biri Miles için ve biri de her ikisini kapsayan şekilde sunulacak.

(İlk oyundaki gibi Peter’ın sevgilisi ve cengaver gazeteci Mary Jane Watson’a geçiş yapılıp yapılamayacağı sorulduğunda ise geliştiriciler soruya yanıt vermemişler.)

Spider-Man 2’nin bu karakter değişimini görebileceğimiz oynanış videosu:

Spider-Man 2 için 10 gün önce yayınlanan bu oynanış videosu ile birlikte Insomniac, oyunun çıkış tarihini de duyurdu. PlayStation 5 özel oyunu olarak geliştirilen Spider-Man 2, 2023 yılının sonbahar aylarında oyuncularla buluşacak.

Kaynak : https://www.ign.com/articles/insomniac-reveals-how-spider-man-2-handles-character-switching
15
8
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
8
1
0
0