Steve Jobs'ın Hayatını, Çocukluğundan Apple'ın Kuruluşuna Kadar Kendi Sözleriyle Okuyabileceğiniz İnternet Sitesi

4
3
2
0
0
Apple kurucu ortağı ve teknoloji dünyasının en önemli girişimcisi Steve Jobs için dev bir kaynak oluşturuldu.

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden, Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’ın ailesi ve arkadaşları tarafından kurulan ‘The Steve Jobs Archive’, hayatında ilham arayanlar için ücretsiz bir kaynak oluşturdu. Platform, Steve Jobs’ın kendi sözleriyle hayatını kronolojik olarak öğrendiğimiz bir e-kitap yayınladı.

Tamamen ücretsiz olarak yayımlanan e-kitap, Jobs’ın kariyerini inşa ederken yaptığı açıklamalardan e-postalarına, konuşmalarından röportajlarına kadar pek çok yerden kesite yer veriyor. Bu kesitler, Jobs’ın hayatını baştan sonra sırayla öğrenmemizi sağlıyor. Ayrıca bugüne kadar yayınlanmayan bazı kesitler de kitapta bulunuyor.

Steve Jobs’ın hayatı hakkında yaptığı yorumlardan bazı kesitler:

steve jobs

“Steve iki yaşındayken. Daha sonrasında bilgisayarlara ‘aklın bisikleti’ demeye başladı.”

“Silikon Vadisi'nde büyüdüm. Ailem ben beş yaşındayken San Francisco'dan Mountain View'a taşındı. Babam transfer edildi ve orası Silikon Vadisi'nin tam kalbindeydi, bu yüzden her yerde mühendisler vardı. Silikon Vadisi, o zamanlar çoğunlukla hala meyve bahçeleriydi - kayısı bahçeleri ve erik bahçeleri - ve gerçekten cennetti. Neredeyse her gün havanın berrak olduğunu, vadinin bir ucundan diğer ucunu görebildiğinizi hatırlıyorum. Büyümek için gerçekten dünyanın en harika yeriydi.”
-Smithsonian için kaydettiği sözlü kesit, 1995.

steve jobs

“Steve’in pasaportu, 1973 baharı. 18 yaşındaydı.”

steve jobs

“Apple I üzerinde çalışırken, 1976.”

Steve’in ağzından Apple’ın kuruluşu:

“Steve Wozniak ile on üç yaşımdayken bir arkadaşımın garajında tanıştım. Sanırım on sekiz yaşlarındaydı. [...] Bill Fernandez adlı bir arkadaşımdan caddeye taşındı ve ben Bill'in evindeydim. Bir gece geç saatlere kadar bir proje üzerinde çalışıyorduk ve Woz uğradı. Sonunda saatlerce konuştuk. Ondan gerçekten etkilendim. Onun harika olduğunu düşündüm. İyi bir mizah anlayışı vardı […] ve mümkün olan her şekilde tamamen farklı olsak da elektronikte bizi bir şekilde birbirimize bağlayan ortak bir ilgimiz vardı.” 

steve jobs

“Steve’in ofisinde tuttuğu Apple I.”

steve jobs

“Steve, ev ofisindeyken. 2004.”

Steve Jobs’ın hayatına kendi gözünden göz atmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : https://book.stevejobsarchive.com/
4
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
2
0
0