• Anasayfa
  • Otomobil
  • Teknoloji Bakanı: Uçan Arabada Dünya Liderliğine Oynayacağız

Teknoloji Bakanı: Uçan Arabalarda Dünya Liderliğine Oynayacağız

335
43
16
4
1
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir imza töreninde uçan arabalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açıklamalarını tekrarlayan Varank, Türkiye'nin bu sektörde dünya lideri olacağını açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında "Bilimsel Araştırma, Girişimcilik ve Gençlerde Bilimsel Farkındalığın Artırılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gündeme ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında, bir süredir ısrarla gündemde tutulmaya çalışılan uçan arabalar da vardı.

Bakan Varank tarafından yapılan açıklamalarda, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen "Gökyüzü Gözlem Şenliği"nin bu yıl uluslararası çapta düzenleneceği söylendi. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle bu etkinliğin yapılamadığını ifade eden Varank, 12-15 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştirilecek etkinliğin bu yıl, "Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği" olarak isimlendirileceğini açıkladı.

"Uçan arabalarda dünya liderliğine oynayacağız"

Mustafa Varank

Uçan arabalarla ilgili konuşan Bakan Varank, bu konuyla ilgili şu cümleleri kurdu;

Bakınız geçenlerde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay, "Uçan araçlarda dünya liderliğine oynayan bir Türkiye olacak" dedi. Bunun üzerine yine bir grup, akıllarınca bu sözle alay etmeye kalktılar. Ben buradan Cumhurbaşkanı yardımcımızın ifadesini gerçekten altını çizerek tekrarlamak istiyorum. Türkiye kendine inanmış, ufku samanyolu galaksisi kadar geniş, çalışkan gençleriyle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacak. Nasıl ki insansız hava araçlarındaki başarımız şu anda tüm dünyanın dilindeyse, tüm yenilikçi alanlarda da gençlerimizle birlikte iddiamızı kanıtlayacak başarı hikayelerini yazacağız. Biz bu başarı hikayelerini yazacağız. Bizim potansiyelimiz bunları yapmaya kadir, çünkü biz gençlerimize güveniyoruz..."

Kaynak : https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bakan-varank-turkiye-ucan-arabalarda-da-dunya-liderligine-oynayacak-1850276
335
43
16
4
1
Emoji İle Tepki Ver
335
43
16
4
1