Toyota’nın Hibrit Otomobili Yaris’in Türkiye’ye Geleceği Tarih Belli Oldu

17
8
1
1
1
Toyota’nın en küçük otomobili olan Yaris, 1,5 litrelik hibrit motor sistemiyle kasım ayında ülkemizde satılmaya başlanacak. Aracın ülkemizde kaç TL’den satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Japon otomotiv üreticisi Toyota’nın B segment modeli Yaris’in Türkiye pazarına gireceği tarih açıklandı. Toyota’nın ürün gamındaki en küçük otomobili olan Yaris’in yeni versiyonu Türkiye’de kasım ayında satışa sunulacak. 1,5 litrelik hibrit bir motorla satışa sunulacağı açıklanan Yaris, markanın Corolla modelinde kullanılan ‘TNGA’ mimarisi üzerine geliştirildi. Bu mimari nedeniyle daha alçak olan otomobil, bunun sonucunda da daha iyi bir ağırlık merkezine ve gövde dayanımına sahip.

Yeni Toyota Yaris, önceki nesle göre 5 mm daha kısa olarak geliyor. Dingil mesafesinin 50 mm uzatıldığı ve aracın yüksekliğinin 40 mm azaltıldığını açıklayan Toyota, Yaris’te dördüncü nesil hibrit güç ünitesine yer verdiğini açıkladı. Bu yeni hibrit motor, önceki nesillere göre daha düşük bir yakıt tüketimi ve emisyon sağlıyor.

Toyota Yaris, 116 beygir güç üretiyor

Toyota, ülkemize gelecek yeni Yaris modelinde 1,5 litrelik üç silindirli benzinli bir motor ve elektrikli bir motorun birlikteliği sonucu oluşan 116 beygirlik hibrit bir sistem kuruyor. Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacağı açıklanan otomobil, ilk başta nasıl bir stokla ülkemize gelecek bilinmiyor.

Toyota Yaris’in fiyatı açıklanmadı

Toyota’nın B segmentindeki arabası Yaris’in ülkemizde kaç TL’den satılacağı şu an için açıklanmadı. Özellikle son dönemde çok hızlı artan araba fiyatları düşünüldüğünde, Toyota’nın kasım ayında satışa sunulacak bir otomobilin şimdiden fiyatını açıklamamasını anlayabiliyoruz. Peki sizce yeni Toyota Yaris, kaç TL’den satışa sunulacak. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.haberturk.com/toyota-yaris-in-turkiye-ye-gelis-tarihi-aciklandi-2761069-ekonomi
17
8
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
17
8
1
1
1