Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık

6
2
0
0
0
Ülkemizdeki en popüler alışveriş sitelerinden bir tanesi olan Trendyol’u artık kullanmak istemiyor ya da herhangi bir nedenden ötürü mevcut hesabınızı kapatmak istiyorsanız birkaç basit adımda hesabınızı silebilirsiniz. Gelin Trendyol hesap silme nasıl yapılır adım adım tüm detaylarıyla görelim.

Demet Mutlu tarafından 2010 yılında kurulan ve hizmete giren Trendyol, ülkemizdeki en popüler alışveriş sitelerinden bir tanesi. Giyim başta olmak üzere kullanıcılarına pek çok farklı kategoride ürün sunan Trendyol üzerinden alışveriş yapabilmek için bir kullanıcı hesabına sahip olmanız gerekiyor. Sahip olduğunuz hesap sayesinde çok daha güvenli ve avantajlı alışveriş yapabiliyorsunuz.

Artık Trendyol kullanmak istemiyorsanız, yeni bir hesap açtıysanız ya da bambaşka bir nedenden dolayı artık mevcut hesabınızın var olmasını istemiyorsanız Trendyol hesap silme işlemi ile birkaç basit adımda hesabınızı kapatabilirsiniz. Daha önce hiç yapmamış olanlar için biraz karışık olabilen Trendyol hesap silme nasıl yapılır adım adım tüm detaylarıyla anlattık ve dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsettik. 

Trendyol hesap silme yöntemleri:

 • Yöntem #1: İnternet sitesi üzerinden Trendyol hesap silme
 • Yöntem #2: Mobil uygulama üzerinden Trendyol hesap silme

Yöntem #1: İnternet sitesi üzerinden Trendyol hesap silme:

 • Adım #1: Buradaki bağlantı üzerinden Trendyol internet sitesini açın.
 • Adım #2: Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Adım #3: Sağ üst köşede bulunan Hesabım sekmesini genişletin.
 • Adım #4: Kullanıcı Bilgilerim seçeneğine tıklayın.
 • Adım #5: Sağ üst köşede bulunan İşlemler menüsünü açın.
 • Adım #6: Hesabı Kapat seçeneğine tıklayın.
 • Adım #7: E-posta adresinize gelen hesap kapatma bildirimini açın.
 • Adım #8: Hesabımı Kapat butonuna tıklayın.
 • Adım #9: Devam Et butonuna tıklayın. 
 • Adım #10: Üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinizi seçin.
 • Adım #11: Üyeliğimi İptal Et butonuna tıklayın.
 • Adım #12: İşlem tamam.

trendyol hesap silme

Adım #1: Trendyol internet sitesini açın:

Bilgisayarınızdaki masaüstü internet tarayıcısını kullanarak trendyol.com internet sitesini açmalısınız. Bu işlemi mobil internet tarayıcınız üzerinden yapamadığınız için ya bilgisayardan açmalı ya da mobil uygulamayı kullanmalısınız. 

Adım #2: Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yapın:

Eğer daha önce giriş yaptıysanız Trendyol hesabınız zaten açıktır ama değilse ya da bir şekilde çıkış yapıldıysa yeniden Trendyol hesabınıza kayıtlı e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak Trendyol hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

trendyol hesap silme

Adım #3: Sağ üst köşede bulunan Hesabım sekmesini genişletin:

Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınızda anasayfa açılacak. Hesap silme işlemine devam etmek için sağ üst köşede bulunan Hesabım sekmesine tıklayarak ilgili sayfayı açmalı ya da mouse’u üzerine getirerek sekmeyi genişletmelisiniz.

Adım #4: Kullanıcı Bilgilerim seçeneğine tıklayın:

Hesabım sekmesini genişlettiğiniz ya da sayfayı açtığınız zaman karşınıza Trendyol hesabınızla ilgili pek çok farklı işlem seçeneği çıkacak. Hesap silme işlemini sürdürmek için Kullanıcı Bilgilerim seçeneğine tıklamanız gerekiyor. 

trendyol hesap silme

Adım #5: Sağ üst köşede bulunan İşlemler menüsünü açın:

Hesabım sayfası üzerinden açtığınız Kullanıcı Bilgilerim sayfasında Trendyol hesabınızda kayıtlı kullanıcı bilgileriniz karşınıza çıkacak. Sağ üst köşede ise görece küçük bir yazı ile İşlemler seçeneğini göreceksiniz. Üzerinde tıklayarak İşlemler menüsünü genişletmelisiniz. 

trendyol hesap silme

Adım #6: Hesabı Kapat seçeneğine tıklayın:

İşlemler menüsünde Kullanıcı Bilgilerim, Başarılı / Başarısız Girişler, Ülke Değiştir ve Hesabı Kapat seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Hesap silme işlemini sürdürmek için Hesabı Kapat seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra talebinizin alındığına dair bir bilgilendirme mesajı ile karşılaşacaksınız. 

Adım #7: E-posta adresinize gelen hesap kapatma bildirimini açın:

Hesap kapatma talebi oluşturduktan kısa bir süre sonra Trendyol hesabınıza kayıtlı e-posta adresinize bir hesap kapatma bildirimi gelecek. Burada işlem hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı göreceksiniz. 

trendyol hesap silme

Adım #8: Hesabımı Kapat butonuna tıklayın:

Trendyol hesap silme işlemini sürdürmek için e-posta adresinize gelen hesap kapatma bildirimindeki Hesabımı Kapat butonuna tıklamanız gerekiyor. Sonrasında ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. 

trendyol hesap silme

Adım #9: Devam Et butonuna tıklayın:

E-posta adresinizdeki Hesabımı Kapat butonu sizi Üyelik İptali sayfasına yönlendirecek. Bu sayfada Trendyol hesabınızı kapatırsanız neler olacağına dair kısa bir bilgilendirme yazısı göreceksiniz. Trendyol hesap silme işlemini sürdürmek için Devam Et butonuna tıklamalısınız. 

Adım #10: Üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinizi seçin:

Pek çok platform gibi Trendyol da bir müşterisini neden kaybettiğini öğrenmek ister ve bu nedenle de hesabınızı neden kapattığınızı sorar. Burada dilediğiniz seçeneği tercih edebilirsiniz ya da belirtmek istemiyorum da diyebilirsiniz. 

trendyol hesap silme

Adım #11: Üyeliğimi İptal Et butonuna tıklayın:

Kullanıcı Bilgilerim sayfası üzerinden başlattığımız Trendyol hesap silme işleminin son adımı olarak iptal nedenini de seçtikten sonra yapmanız gereken Üyelik İptal Et butonuna tıklamaktır. Sistem sizden şifre isteyebilir. 

Yöntem #2: Mobil uygulama üzerinden Trendyol hesap silme:

 • Adım #1: Trendyol mobil uygulamasını açın.
 • Adım #2: Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Adım #3: Hesabım sayfasını açın.
 • Adım #4: Hesap Ayarlarım sayfasını açın.
 • Adım #5: Kullanıcı Bilgilerim seçeneğine dokunun.
 • Adım #6: Hesabımı Kapat seçeneğine dokunun.
 • Adım #7: Devam Et butonuna dokunun.
 • Adım #8: Üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinizi seçin.
 • Adım #9: Üyeliğimi İptal Et butonuna dokunun.
 • Adım #10: İşlem tamam.

trendyol hesap silme

Trendyol mobil uygulaması üzerinden Trendyol hesap silme işlemi için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Mobil internet tarayıcınız üzerinden açtığınız Trendyol internet sitesi üzerinden Trendyol hesap silme işlemi gerçekleştirilemediği için mobil cihazlarınızda uygulayabileceğiniz tek yol Trendyol mobil uygulamasını kullanmaktır. 

İnternet sitesi üzerinden Trendyol hesap silme işlemi ile mobil uygulama üzerinden Trendyol hesap silme işlemi arasında hiçbir fark yoktur. Silme işlemini hangisinden yaparsanız yapın Trendyol hesabınız ve kayıtlı bilgileriniz kalıcı olarak silinecektır. 

Trendyol hesap silince ne olur?

Yukarıda anlattığımız yöntemlerden birini kullanarak Trendyol hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz zaman mevcut üyeliğiniz tekrar aktif hale getirilmeyecektir. Kayıtlı indirim ve avantaj kuponlarınızın tamamını kaybedersiniz. Sipariş geçmişiniz de tamamen silinir. Bunların yanı sıra elbette platformda kayıtlı adres, telefon, isim, ödeme yöntemi gibi tüm bilgiler de tamamen silinecektir. Bu nedenle Trendyol hesap silme işlemi öncesi emin olmanızda yarar var. 

Ülkemizdeki en popüler alışveriş sitelerinden bir tanesi olan Trendyol hesap silme işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlayarak uygulamanız gereken yöntemleri adım adım tüm detaylarıyla anlattık. İşlemler sırasında herhangi bir sıkıntı yaşarsanız Trendyol Destek ile iletişime geçebilirsiniz. 

6
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
0
0
0