Trendyol, Kasım İndirimde Kaç 'Milyar TL' Tasarruf Yapıldığını Açıkladı

12
1
1
0
0
E-ticaret devi Trendyol, kasım ayı boyunca süren indirimlerde satış verilerini paylaştı. Toplam 71 milyonu aşkın satış yapıldığı açıklandı.

Türkiye’de değeri 10 milyar dolar üzerine çıkarak ilk ‘decacorn’ olmayı başaran Trendyol, kasım ayındaki indirim sezonuna dair verilerini paylaştı. E-ticaret platformu, “Süper İndirim Günleri” ve “Efsane Günler” kampanyalarında büyük başarıya ulaştı.

Paylaşılan verilere göre Trendyol, kasım ayı boyunca toplam 11 milyon müşteriye ev sahipliği yaptı. Ay boyunca yapılan satış sayısı ise 71 milyon adet olarak açıklandı. İki milyona yakın ürünün %50 ve üzeri indirimle satıldığı paylaşıldı. Kasım indirimlerinde Trendyol kullanıcılarının toplam tasarruf miktarı ise 2 milyar TL oldu.

En çok satış yapan iller:

trendyol

Trendyol’da kasım ayında İstanbul, Ankara ve İzmir dışında en çok satış yapan iller Kocaeli, Gaziantep ve Bursa oldu. En fazla siparişin verildiği üç il ise Bursa, Antalya ve Kocaeli olarak belirtildi.

Kadın girişimci sayısı 11 bini geçti:

Trendyol, kasım kampanyalarında toplam 1042 kadın girişimcinin ilk kez satış yaptığını açıkladı. Platformda satış yapan toplam kadın girişimci sayısı ise 11 binin üzerine çıktı.

12
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
1
1
0
0