2023 Honda Civic Type R Tanıtıldı: Bugüne Kadar Tanıtılmış En Güçlü Civic! [Video]

38
4
1
1
0
Honda, 2023 Civic Type R'ın tasarımını ilk kez gösterdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre yeni Civic Type R, tarihin en güçlü Civic'i olacak. İşte hayran kalacağınız tasarımı ve paylaşılan diğer detaylar...

Japonya merkezli otomobil devi Honda, efsaneleştirdiği modeli Civic Type R'ı yeniledi. Gerçekleştirdiği bir etkinlikte standart Civic'ten çok daha güçlü ve yakışıklı olan modeli gösteren şirket, tüm otomobil tutkunlarını etkilemeyi başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte, yeni Honda Civic Type R'a yakından bakalım.

Civic Type R dış tasarımı, tahmin edebileceğiniz üzere Civic'ten çok daha sportif. Bu bağlamda; araca baktığımız an hafif dokunuşlar yapılmış olan ızgarayı görüyoruz. Kaputtaki havalandırma bölmesi de dikkatlerden kaçmıyor. 

Karşınızda Honda Civic Type R

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R'ın arka kısmına baktığımızda ise bu otomobilin bir yarış arabası olduğunu düşünmemize yol açan spoyler detayı ile karşı karşıya geliyoruz. Bu spoyler, biraz abartı duruyor olsa da araca yakışmış diyebiliriz. Arka aydınlatmalarsa bagaj kapağını boydan boya kaplamış ve ince tasarımıyla oldukça şık duruyor.

Honda

Honda'nın asi Civic modeli, üçlü egzoz çıkışı ile modifiye tutkunlarını da mest edecek gibi görünüyor. Bu otomobili satın alan otomobil tutkunları, muhtemelen arka tampona hiçbir şekilde dokunmayacaklardır.

Civic Type R

Civic Type R'ın iç kısmına baktığımızda ise tamamen dijital gösterge ekranı ve dokunmatik bilgi-eğlence ekranını görüyoruz. Kırmızı ve siyah rengin hakim olduğu iç tasarımda eleştirilebilecek tek nokta, vites topuzu olabilir. 

Honda Civic

Tarihin en güçlü Civic Type R'ı olacak

Honda, 2023 model Civic Type R'ın motor özelliklerini açıklamadı. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bu otomobil, tarihteki en güçlü Civic Type R olarak adını tarihe yazdıracak. 

Honda

2023 model Honda Civic Type R için hazırlanan tanıtım videosu

Kaynak : https://www.motor1.com/news/599327/honda-civic-type-r-livestream/
38
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
38
4
1
1
0