Mustang SUV'a Taş Gibi Rakip Olacak Elektrikli Chevrolet Blazer Tanıtıldı

8
3
2
1
0
Chevrolet, 2024 model elektrikli SUV modeli Blazer'ı tanıttı. Ford Mustang Mach-E'ye rakip olarak tanıtılan SUV, tasarımıyla da motoruyla da mest edecek gibi görünüyor.

Otomobil dünyasının önemli isimlerinden bir tanesi olan Chevrolet, 2024 model olarak lanse ettiği elektrikli SUV modeli Blazer'ı tanıttı. Tasarımıyla da teknik özellikleriyle de kendine hayran bırakan otomobil, Ford'un birkaç yıl önce tanıttığı elektrikli SUV modeli Mustang Mach-E ile rekabet edecek. Gelin hep birlikte Chevrolet Blazer'a yakından bakalım.

Chevrolet'in elektrikli SUV modeli, araca şık bir hava katan incecik şerit LED farlarla donatılmış durumda. Bu farlar, arka aydınlatma ile de büyük bir uyum içerisinde. Kaputun altına eklenen Chevrolet logosunu da aydınlatmalı tercih eden tasarımcılar, kapalı ızgara tasarımı ile de bu aracın elektrikli olmasını anlamamıza yardımcı oluyorlar.

Karşınızda 2024 Chevy Blazer

Chevrolet Blazer

Otomobilin arka kısmı, dışarıya doğru çıkıntılı bir şekilde dizayn edilmiş. Bu da Chevrolet'in SUV modelinin iç hacmini artırıyor. Ayrıca araca şık da bir hava katmış durumda. Aşağıya doğru inen arka aydınlatma Blazer'ı agresifleştirirken, olmayan egzoz çıkışının olduğu bölümdeki dikey çizgili tampon da hiç fena durmuyor.

Chevrolet

Aracın iç kısmına baktığımızda ise dış tasarımdaki devasa hacmin içe yansımasını görüyoruz. 11 inç boyutunda tamamen dijital bir gösterge ekranına sahip olan Blazer, bu gösterge ekranının hemen yanında bulunan 17,7 inç boyutlu dokunmatik bilgi-eğlence ekranına ev sahipliği yapıyor. Hem ön hem arka alanda yer alan havalandırma delikleri ve USB Type-C girişleri de Blazer'ın iç tasarım detayları arasında karşımıza çıkıyor.

Blazer 2024

2024 model Chevrolet Blazer, farklı donanım seçenekleriyle satışa sunulacak. Bunlardan "gırtlak dolu" olan Blazer SS. Yapılan açıklamaya göre bu SUV, 470 kilometre menzil sunabilen bir batarya-motor konfigürasyonu ile birlikte gelecek. 557 beygir gücü ve 879 Nm tork değerine sahip olan bir çift elektrik motoru ile desteklenecek otomobil, otomatik şanzımanla tüketicilere sunulacak.

Blazer SS EV

Chevrolet tarafından yapılan açıklamaya göre Blazer SS, 66 bin dolar karşılığında satın alınabilecek. Diğer donanım paketlerinin fiyatının ne kadar olacağı ise şimdilik bilinmiyor...

Chevrolet Blazer'ın rakibi Ford Mustang Mach-E'nin özelliklerini merak ediyorsanız:

Kaynak : https://www.businessinsider.com/chevy-blazer-ev-ss-chevrolet-electric-mach-e-price-2024-2022-9#i-got-to-take-a-closer-look-at-the-sporty-suv-recently-and-am-here-to-show-you-its-exterior-interior-and-interesting-features-4
8
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
2
1
0