Tasarım Yaparken Renklerin İçinde Boğulanlara: Adobe, Çizimlerinizi Yeniden Renklendirecek Yapay Zekasını Tanıttı

3
2
0
0
0
Adobe, tüm vektör dosyalarını istediğiniz tarzda renklendirecek yeni yapay zekâsını tanıttı. Firefly ailesi bünyesindeki teknoloji, "yakında" beta kullanıcılarına sunulacak.

Midjourney ve ChatGPT gibi üretken yapay zekâlar tüm dünyayı şekillendirmeye başlamışken, dev şirketler de bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Bu şirketlerden biri de Adobe idi.

Özellikle grafik dünyasının standartlarını kurmayı başaran Adobe, geçtiğimiz hafta ‘Firefly’ adını verdiği yeni üretken yapay zekâ ailesini duyurmuştu. Bugün, bu aileye yeni bir teknoloji daha eklendi.

Vektörleri yeniden renklendirebileceğiz:

adobe firefly

Her hafta düzenlenen Adobe Firefly canlı yayın buluşmalarının bu haftaki yayınında gösterilen yeni teknoloji, “Recolor vectors (Vektörleri yeniden renklendir” adını taşıyor. Yapay zekâ, “.svg” uzantısıyla elinizde bulunan vektörleri adından da anlaşılabileceği üzere yeniden renklendiriyor.

adobe firefly

Yapay zekâ, elbette renkleri rastgele sunmuyor. Platforma bir .svg dosyası yükledikten sonra renk teması seçimleri karşınıza çıkıyor. Vektörü pop-art, sarı taksi, neon ışıklar ve çok renkli galaksi gibi hazır renk paletlerine uygun bir şekilde boyayabiliyorsunuz.

Adobe Firefly’a nasıl erişilir?

23 Mart’ta piyasaya sürülen Adobe Firefly, henüz herkesin erişimine açık değil. Testleri süren yapay zekâ teknolojilerine erişim sağlamak için bir Adobe üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Üyeliğiniz varsa, bu bağlantıya tıklayarak projenin beta programına başvuruda bulunabilirsiniz.

Firefly ailesine katılan vektör renklendirme teknolojisi ise henüz beta kullanıcıları için de kullanıma sunulmadı.

3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0