AMD'nin Bilgisayarları Adeta 'Süper Bilgisayar' Yapan Yeni Ekran Kartı Serisi Radeon PRO 7000, Türkiye'de Satışa Çıktı

10
2
0
0
0
AMD'nin en gelişmiş profesyonel ekran kartı serisi Radeon PRO 7000, ülkemizde satışa sunuldu.

Ekran kartı sektöründe uzun yıllardır NVIDIA’ya meydan okumaya devam eden AMD, profesyonel alanda da varlığını hissetiriyordu. Nisan ayında tanıtılan ekran kartı serisi Radeon PRO W7000 de bu rekabeti daha üst düzeye çıkarmayı hedefliyordu.

Bugün, bu ekran kartları ülkemiz topraklarına da ayak bastı. AMD’nin en güçlü profesyonel ekran kartları Radeon PRO W7900 ve W7800, ülkemizde satışa sunuldu.

AMD Radeon PRO W7000 serisi neler sunuyor?

amd radeon pro w7800

AMD Radeon Pro W7000 serisi ekran kartları, özellikle profesyonellere hitap ediyor ve yüksek poligon sayısına sahip modellerin kusursuz bir şekilde oluşturulması ve bunlarla çalışılmasını kolaylaştırıyor.

Ekran kartları, görüntü doğruluğu ve renk hassasiyeti konusunda da günümüz bilgisayarlarındaki standart tüketici ekran kartlarından ayrılıyor. Seri, AMD’nin en gelişmiş mimarisi RDNA 3 mimarisine ev sahipliği yapıyor.

amd radeon pro w7900

Ekran kartının yenilikçi mimarisi, AMD’nin özel yapay zekâ hızlandırma ve ikinci nesil ışın izleme teknolojileriyle de performansı artırıyor. Tüm bu geliştirmeler ile ekran kartları, AMD RDNA 2 mimarisine sahip kartlardan 2 kattan daha fazla performans sunuyor.

Elbette profesyonellere yönelik olan bu ekran kartları, profesyonel ağırlığını ortaya koyan belleklere de sahip. Bu ekran kartları, 48 GB’a kadar GDDR6 belleğe ev sahipliği yapıyor. Böylece profesyoneller, çok büyük 3D modelleri ve ortamları performansta sorun yaşamadan geliştirebiliyor, üzerinde çalışıyor.

AMD, ekran kartları için önerilen satış fiyatı paylaşmadı. Bir önceki nesil profesyonel ekran kartı serisinin amiral gemilerinden W6800, ülkemizde 80 bin TL civarından satılıyor.

10
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
0
0
0