Iron Man ve Captain America’nın Marvel’a Geri Döneceği İddia Edildi: E Bunlar Ölmemiş miydi?

24
5
4
4
1
Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre Iron Man ve Captain America, 2025 yılında çıkması planlanan Avengers: The Kang Dynasty ve 2026’da çıkacak Avengers: Secret Wars filmlerinde geri dönecek. Peki bu nasıl olacak?

2008 yılından Iron Man’in filmi ile başlayan Marvel Sinematik Evreni’nin ilk fazı, 2019 yılında Avengers: Endgame’in çıkışıyla birlikte hüzünlü bir şekilde sona ermişti. 2. fazda Wandavision ve Loki gibi diziler sayesinde çoklu evrenlere giriş yapan Marvel, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile çoklu evrenlerin nasıl işlediğini tüm izleyicilere göstermişti.

Geçtiğimiz günlerde 6. faza kadar olan neredeyse tüm projelerini duyuran Marvel Stüdyoları, daha sonrasında bazı filmlerin ertelendiğini açıklamıştı. Bugün ise Marvel Sinematik Evreni’nin geleceği ile alakalı önemli bir iddia ortaya atıldı.

Iron Man geri dönebilir!

Marvel Sinematik Evreni hakkında pek çok tutarlı bilgi paylaşan MCU Source isimli Twitter hesabı, bugün paylaştığı bir twette Iron Man ve Captain America’nın Avengers: The Kang Dynasty ve Avengers: Secret Wars filmlerinde geri döneceğini iddia etti. Hatırlarsanız iki karakter de Avengers: Endgame’de Marvel evrenine üzücü bir şekilde veda etmişti.

Halihazırda pek çok kaynak bu karakterlerin geri döneceği hakkında iddialarda bulunmuştu ancak bunların hiç birisi gerçekleşmemişti. Peki bu seferki bilginin doğru olma ihtimali ne kadar yüksek? Bu karakterler nasıl geri dönecek?

Her şey çoklu evrenler sayesinde

Bildiğiniz üzere Wandavision, Loki ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta çoklu evrenlere giriş yapmıştık. Burada öğrendiğimiz detaylardan birisi de aynı karakterin birden fazla varyasyonunun olabileceğiydi. Aslında Avengers: The Kang Dynasty ve Secret Wars filmlerinde olacak olan da tam olarak bu. The Kang Dynasty filminde 30. yüzyılın en büyük fatihi olan Kang’ın günümüze gelerek dünyayı ele geçirme çabasını göreceğiz. Bu filmde Kang’ın karşısındaki duracak karakter büyük ihtimalle Captain America olacak. Ancak bu Captain America, farklı bir boyuttan gelecek ve büyük ihtimalle kendi gezegeni yok olduğu için dünyaya gelerek Earth-199999’u (Marvel Sinematik Evreni’nin olduğu evren) kurtarmaya çalışacak.

Tabiiki bu “diğer boyuttan gelen” Captain America’nın bizimkine benzeyip benzemeyeceğini bilmiyoruz. Hydra ajanı Captain America, Mutant X Captain America, ya da Iron Cap gibi farklı bir versiyonu görebiliriz.

Iron Man’in ise Avengers: Secret Wars ile ortaya çıkabileceğinden bahsedelim. Tabii ki bu iki karakteri hem 2 filmde birden görebiliriz. Ya da iki filmde de farklı Captain America ve Iron Man varyasyonları görebilriz. Secret Wars, çizgi romanlarda çoklu evrenleri yok ederek kendi “birleştirilmiş” evrenini kuran Dr. Doom’un kendisini tanrı olarak ilan ettiği Battleworlds isimli evrende geçiyor. Bu evrende çoklu evrenin her bir parçası ayrı bir devlet olarak nitelendiriliyor ve asayişi çoklu evrenlerdeki Thor’lardan oluşan Thor Corps sağlıyor. Çoklu evrenlerin yok oluşundan son anda kurtulan bazı karakterlerin Battleworlds’e gelmesinin ardından bu “sahte” evrenin yaratıcısı Doom’a karşı savaşmasını konu alan Secret Wars çizgi romanının büyük ölçüde filme aktarılacağı iddia edildi. Eğer bu olay gerçekleşirse filmde birden fazla Iron Man, birden fazla Captain America, birden fazla Thor görebiliriz.

Her ne kadar bu söylediklerimiz birer iddia ve çizgi romanlar üzerinden çıkarımlar olsa da Marvel’ın bu efsaneleşmiş karakterlere Tıpkı Spider-Man Eve Dönüş Yok filmindeki gibi doğru düzgün bir şekilde veda etmemize izin vereceği düşünülüyor. Umuyoruz bunlar gerçek olur ve sevdiğimiz karakterleri son bir kez yan yana dövüşürken görebiliriz.

Kaynak : https://wikiofnerds.com/iron-man-and-captain-america-may-be-return-in-secret-wars/
24
5
4
4
1
Emoji İle Tepki Ver
24
5
4
4
1