Yakında iPhone'lar, Kablo Bile Kullanmadan Diğer Telefonları Şarj Edebilecek

23
2
1
1
0
Apple tarafından alınan yeni bir patent, iPhone'lara tersine şarj özelliği gelebileceğini gözler önüne serdi. Görünen o ki Apple, iPhone'lara yeni bir manyetik bileşen ekleyip, Apple Watch veya AirPods gibi ürünlerin tersine şarj edilmesini sağlayacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın iPhone'larla ilgili yeni planları gün yüzüne çıktı. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) veritabanına eklenen yeni bilgilere göre Apple, iPhone'lara tersine şarj desteği getirmek için harekete geçmiş durumda. Gelin hep birlikte o patente yakından bakalım.

USPTO'ya eklenen patente göre Apple, iPhone'ların arkasına yeni bir manyetik bileşen ekleyecek. Bu manyetik bileşen, ikincil bir cihazı sabitleyip, tersine şarj edecek. Yani iPhone bataryasının gücü, manyetik bileşen yardımı ile ikinci bir cihaza aktarılacak.

Apple Watch veya AirPods için kullanılabilir

iPhone tersine şarj

Aslına bakacak olursak Apple, iPhone 12 ile MagSafe isimli kablosuz şarj teknolojisini tanıttı. Ancak bu teknoloji, üçüncü taraf ekipmanlar içerdiği için tam anlamıyla kabul görmedi. USPTO'ya eklenen son patent, Apple'ın da bu durumun farkında olduğunu düşündürüyor. Şirket, iPhone 15 itibarıyla tersine kablosuz şarj desteği sunup, bu desteğin Apple Watch veya AirPods'larda kullanılmasına imkan tanıyabilir.

Tersine şarjın iPhone için çok da şaşırtıcı olmayabileceğini söyleyebiliriz. Zira piyasaya sürülmüş olan neredeyse tüm Android telefonlar, tersine şarj desteği sunuyorlar. Apple ise bu gibi yenilikçi teknolojileri geriden takip etmeyi seviyor. Eylül 2023'te tanıtılması beklenen iPhone 15'in en yenilikçi özelliklerinden bir tanesi tersine şarj olabilir gibi görünüyor.

USPTO'daki patenti aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Apple patent

*Fotoğrafı yeni sekmede açıp, daha büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/apple-iphone-reverse-wireless-charging-airpods_id144554
23
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
23
2
1
1
0