Assassin’s Creed Infinity, Tamamen Online Bir Oyun Olabilir

35
7
2
1
1
Fransız oyun geliştiricisi Ubisoft'un, geliştirme aşamasında olan yeni oyunu Assassin's Creed Infinity'yi online bir platformda oynatmayı planladığı söyleniyor.

Her bir oyununda sona ulaşmanın yüzlerce saat aldığı, devasa açık dünyalara yer veren Assassin’s Creed serisi daha da büyüyor. Ubisoft Entertainment SA çatısı altında Assasins’s Creed Infinity olarak bilinen yeni bir proje, oyunun geliştirilme aşamasına aşina olan kişilere göre zamanla evrilen devasa bir online platform yaratacak.

Önceki Assasins’s Creed oyunları, antik Yunan medeniyeti veya antik Mısır gibi belli tarihsel dönemlere yer veriyor olsa da Infinity’de birden fazla seçenek bulunacağı ve oyunun çıkışından sonraki aylar ve yıllar içerisinde bu seçenekler genişleyeceği söyleniyor. Platformdaki oyunlar bireysel olarak değerlendirildiğinde farklı görünebilecek veya farklı hisler verebilecek olsa da hepsi birbirine bağlantılı olacak.

Oyunun Çıkışı Gecikebilir

ubisoft

Projeyle ilgili daha önce ortaya çıkmamış olan detaylar sürekli değişmekte ve projenin çıkışına muhtemelen yıllar var. Ubisoft ekipleri, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bir skandaldan da etkilenmiş durumda. Şirket içinde yapılan bir ankette çalışanların %25’inin kötü muameleye şahit olduğu veya maruz kaldığı belirlenmişti. Ubisoft çalışanları, bu duruma tepkilerini #MeToo adı altında bir hareket başlatarak göstermişti.

Ubisoft, popüler aksiyon-macera serisi için 2007’den beri her yıl veya iki yılda bir yeni bir oyun çıkarmakta. Assassin’s Creed oyunları toplamda 155 milyonu aşan bir satış başarısına ulaşmış durumda; bu da Fransız oyun geliştiricisi için Assains’s Creed’i en büyük seri hâline getiriyor.

Serinin önceki oyunlarında geliştirme aşamasını yürüten ekipler her oyunda farklı olabiliyorken, Assassin’s Creed Valhalla’yı Montreal ekibinin geliştirmesi, Assasin’s Creed Odyssey’i ise Quebec ekibinin geliştirmesi gibi, bu durum Infinity’de değişecek. Ubisoft, Nisan ayında Infinity’nin geliştirme aşaması için Montreal ve Quebec ekiplerini birleştirmişti

Kaynak : https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-07/assassin-s-creed-infinity-to-offer-live-online-game-service
35
7
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
35
7
2
1
1