Chrome'un 'Diğer Sekmeleri Kapat' Özelliği Geri Döndü

9
4
2
1
1
Google, sekme menüsünden 'Diğer Sekmeleri Kapat' seçeneğini kaldırmasının ardından kararından geri dönerek özelliği geri getireceğini açıklamıştı. Beklenen gün geldi ve Chrome'un yeni güncellemesiyle seçenek, geri eklendi.

Chrome 78'in yayınlanmasıyla birlikte sekmelere sağ tıklayınca açılan içerik menüsünden 'Diğer sekmeleri kapat' seçeneği kaldırılmıştı. Ancak Google, Chrome'dan seçeneğin kaldırılmasının ardından kararını yeniden değerlendirerek Chrome 78.0.3904.108 güncellemesiyle özelliği geri getirdi.

Arama devi, sekmelerin üzerinde açılan menüyü küçültmek istediğini ve bazı seçeneklerin kaldırılacağını açıklamıştı. Ardından geçtiğimiz aylarda 'Diğer sekmeleri kapat' özelliğinin yanı sıra 'Kapatılan Sekmeyi Yeniden Aç', Tüm Sekmelere İşaret Koy' seçenekleri de Canary 78 sürümüyle kaldırılmıştı. Kararın arkasındaki sebep, kullanıcıların bu özellikleri tercih etmemesiydi ve 'Diğer sekmeleri kapat' özelliği, Chrome kullanıcılarının sadece %2,20'si tarafından kullanılıyordu.

google chrome diğer sekmeleri kapat özelliği

Google, 'Diğer sekmeleri kapat' özelliğini kaldırmasının ardından kullanıcılara kullandıkları sekmeyi ilk sıraya sürüklemelerini ve ardından sağ tıklayıp 'Sağdaki sekmeleri kapat' seçeneğini seçmelerini öneriyordu. Ancak gün içinde çok sayıda sekmeyle çalışan kullanıcılar için bu, çok da kullanışlı bir tavsiye değildi.

Reddit ve Chrome Yardım forumlarında topluluk tarafından yapılan geri bildirimler, arama devini değişikliklerini geri almaya itti. Google'ın bir özelliği kaldırmasının ardından tekrar geri getirmesi, nadir görülen bir durum.

Chrome 78.0.3904.108 güncellemesi artık yayınlandı ve tarayıcınızı güncelleyerek 'Diğer sekmeleri kapat' özelliğine tekrar kavuşabilirsiniz. Google ayrıca yeni sürümle Chrome menüleri, ayarları ve yüzeyleri üzerinde etkin olan karanlık tema üzerinde iyileştirmeler ve kararlılık güncellemeleri yaptığını da açıkladı.

Kaynak : https://www.bleepingcomputer.com/news/google/google-chromes-close-other-tabs-option-is-back/
9
4
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
9
4
2
1
1